Kasis ve çukura girmek arabaya zarar verir mi?

furkanbeyefendi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bugün misafirliğe siteye gitmiştik ve apar topar annem rahatsızlandı. Aracı hızlı kullandım yani hızlıdan kastım 20-30-35 arası tümsek 6-8 cm falandı. Bir de çukur varmış. O da 5-8 cm arası idi. aArabaya çok değer veren biriydim ama hasta işi olduğu için biraz hor kullanıldı. Sizce sorun yaşatır mı? Aracım Volkswagen Golf 7.5

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün misafirliğe siteye gitmiştik ve apar topar annem rahatsızlandı. Aracı hızlı kullandım yani hızlıdan kastım 20-30-35 arası tümsek 6-8 cm falandı. Bir de çukur varmış. O da 5-8 cm arası idi. Aarabaya çok değer veren biriydim ama hasta işi olduğu için biraz hor kullanıldı. Sizce sorun yaşatır mı? Aracım Volkswagen golf 7.5

Evet, amortisörlere zarar verir hocam ama sürekli yapmadığınız için bir şey olacağını sanmıyorum, altı sert değmezse sorun yok. Eğer değerse kartelleri delersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim o tarz olaylardan sonra janttan hava kaçırmaya başlamıştı.

Normalde iyi kullanan biriymişsiniz. Ara sıra vurmaktan bir şey olmaz. Yeter ki arabanın altını sert vurmayın. Karteli patlatabilirsiniz. Eğer altını vurmazsanız en fazla lastiğiniz patlar veya amortisörleriniz. Ama bu gibi durumlarda her zaman can daha önemlidir bana göre. Araç bozulsa bile tamir ettirilebilir.. Ama vefat eden biri bir daha geri getirilemez.

225 40 18 lastik ile bu İstanbul'da ne çekiyorum bir ben bir Allah bilir. Süspansiyon da sert, en ufak çukurda araba haldır huldur oynuyo. Daha dün bir çukura girdim (hiç gozukmuyor bazıları) küt diye sesi duyar duymaz canım sıkıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı