Launch Control arabaya zarar verir mi?

Launch kontrol yoksa zaten yapamazsın ve şanzımana zarar verirsin. İlerleyen zamanda etkisini büyük ölçüde görürsün.

Şanzımana anlık yük binecek bu da kısa sürede ısı olarak etki eder tek seferden zarar göreceğini düşünmüyorum.

Yakın zamanda A3 35 tsfi model bir araçla yarışa gireceğim. Benim aracım da Passat 1.5 TSI. Motorlarımız aynı olmasına rağmen onun aracı cabrio olduğu için biraz sürtünme katsayısı avantajım var. Onun da kilo olarak avantajı var. Araçlarımız tahminimce aşağı yukarı aynı yürüyor.
Kalkışta biraz daha öne geçmek için launch Control yapmayı düşünüyorum ancak aracımda bunu destekleyen bir yazılım yok. Eğer tek seferliğine yaparsam şanzımana çok zarar verir mi?
0.2 0.3 saniye etkilese yeter.
ESC off, Sport mod, fren ve gaza aynı anda basarak kalkış yapacağım.

Bu arada fabrika verilerine göre benim aracım daha hızlı.

A3 zaten seni her türlü alacaktır. Audi'nin şanzımanı ile Passat'ın şanzımanı farklı yanılmıyorsam.

Şanzımana anlık yük binecek bu da kısa sürede ısı olarak etki eder tek seferden zarar göreceğini düşünmüyorum.

Kısa sürede etkisini fark edemezsin ama ilerleyen zaman da olumsuz olarak etkiler üstelik launch kontrol olmayan araçta.

A3 zaten seni her türlü alacaktır. Audi'nin şanzımanı ile Passat'ın şanzımanı farklı yanılmıyorsam.
Araç cabrio olduğu için normal A3'e göre ağır. Ayrıca çok rüzgar yiyor. Şanzıman olarak aynılar bildiğim kadarıyla. Farklı olsa bile işime gelir DSG çok hızlı.
Dediğim gibi fabrika verilerine göre ben daha hızlıyım sadece yolda test etmedim.

Peki kalkışı etkiler mi?
Etkiliyor hocam en uygun devirde kalkmayı sağlıyor diye biliyorum.Bazı gündelik araçlarda kendiliğinden var ama yukarıda arkadaşların dediği gibi olmayan arabadada yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı