Kıllarımız neden ürperir?

@HakanCT Burada bahsettiğim olay tüylerin ürpermesi neden olur, ben de biliiyorum insanlarda tüy bulunmaz, körelmiş bir mekanizma çünkü. Kıllarimizda diyebiliriz tüy belki çok doğru bir tabir değil insan için ama bu kelimeleri bu kadar takmanin anlami yok. Netice olarak demek istediklerimiz aynidir.

Dalga geçen biri varsa o da sendin. Sen dalga geçmeseydin o köpek fotosunu atmazdin.
İşte sorun da bu aslında. Ben dalga geçmedim sen öyle algılıyorsun. O sadece bir soru ve soruya örnek teşkil eden bir fotoğraftı. Gülümsemek dalga geçmek anlamına geliyorsa bundan sonra her mesajdan sonra ciddi yüz sembolu koyalım.
Konunun "tüylerle" ilgisi var. Sadece doğrusu "tüy" değil "kıl".
Aslında benim bildiğim de insan vücudunda boyut olarak küçük olanlara ''tüy'' dendiği. Genel olarak böyle bir söylem var. Ama evrimsel sürecini detaylı olarak incelemek gerek. Ben bu durumun biraz da evrimsel değil de dış etkenlerini ya da psikolojik etkenlerini ya da ne bileyim varsa hormonal merak ediyorum. Evrim gerçekten hiç umrumda değil.
Bu cevap arkadaşın biyoloji bilgisinin ne düzeyde olduğunu açıklıyor. :D Cevap vermeye bile gerek yok bırakın kendi haline.
Çok teşekkürler, epey öğretici bir mesaj olmuş yazdığın. :) Bu mesaj da senin ne derece saygılı olduğunu gösteriyor. Eğer yanlış ya da eksik olan varsa düzeltebilirsin. Ben bu tarz şeyleri dert etmem. Öğrenmiş oluruz yeni bir şeyler. Ama sizin öğretmek gibi bir derdiniz yok. Sanki ahkam kesmek için yazmıyorsunuz sürekli. Şu evrimle kafayı bozanlar bana din ile kafayı bozanlardan farklı gelmiyor nedense?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı