Kilo almak yüzümü mahvetti

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçen sene bu aylarda 50 kiloydum. Şimdi 60 kiloyum. Herhalde bu 10 kiloyuda yağ olarak aldım. Sürekli abur cubur sağlıksız yemekler yedim. Boyum 1.73 yüzüm geçen sene o kiloda on numara beş yıldız gözüküyordu. Ne yağ ne sivilce ne de tombulluk vardı. Ancak şu an yüzüm yağ sivilce ve tombulluktan geçilmiyor. Sizce bu yüzümdeki yağı nasıl atabilirim?

Merhaba, geçen sene bu aylarda 50 kiloydum. Şimdi 60 kiloyum. Herhalde bu 10 kiloyuda yağ olarak aldım. Sürekli abur cubur sağlıksız yemekler yedim. Boyum 1.73 yüzüm geçen sene o kiloda on numara beş yıldız gözüküyordu. Ne yağ ne sivilce ne de tombulluk vardı. Ancak şu an yüzüm yağ sivilce ve tombulluktan geçilmiyor. Sizce bu yüzümdeki yağı nasıl atabilirim?

Yağlı şeyler tüketmeyerek ve ergenlikte normal ergenlik döneminde.

Abur cubur yemek vücudu yağlandırıyor hatta terlerken bile yağ akıyormuş gibi hissedersin zaten sivilcelerde yağlanmadan dolayı oluyor. Abur cubur yemeyi bırak.

Boyuna göre aldığın 10 kilo fazla değil. Bu şekilde şişman görünebileceğini sanmıyorum. Sivilce sorunu ise başka bir mesele.

Aldığım yağ yüzde yağ yapmaz mı? Yağ da sivilce yapmaz mı?

Yağlı şeyler tüketmeyerek ve ergenlikte normal ergenlik döneminde.
Aşırı yağlı şey tüketiyorum bunları kessem yararı olur mu? Şuanda bile yanımda peynirli çizi kek ve kola var

Abur cubur yemek vücudu yağlandırıyor hatta terlerken bile yağ akıyormuş gibi hissedersin zaten sivilcelerde yağlanmadan dolayı oluyor. Abur cubur yemeyi bırak.

Evet cidden yağ akıyor gibi hissediyorum. Bazen de nedense sivilce kısımlarında kaşınma oluyor nadiren. Aburcuburu kesersem işe yarar mı? Ne kadar sürede?

10 kiloyu tamamen sağlıksız yağlardan ve şekerden aldıysa gözükebilir.
Yani hemen hemen her gün abur cubur tüketiyorum.Bilmiyorum sağlıksız mı ama her gün işte tavuk dürüm veya karışık yiyorum.Sabahları yumurta ve domatesli yiyorum.Bir arkadaşım yumurtanın yağ yaptığını söylemişti.

Rafine yağları poğaça börek vs. direkt bırak , paketlı gıdalar abur cubur vs. olabildiğince azalt
Peki hocam ben zaten bu halimde bile zarganayım.Zayıflarsam dahada zargana olmazmıyım?

10 kiloyu tamamen sağlıksız yağlardan ve şekerden aldıysa gözükebilir.
Evet cidden yağ akıyor gibi hissediyorum. Bazen de nedense sivilce kısımlarında kaşınma oluyor nadiren. Aburcuburu kesersem işe yarar mı? Ne kadar sürede?

Peki hocam ben zaten bu halimde bile zarganayım. Zayıflarsam daha da zargana olmaz mıyım?
Öncelikle ihtiyacın olan yağı zeytinyağından, etteki yağlardan falan almalısın. Paketli gıdalar ve fast food gıdaların tüketimini azaltabildiğin kadar azalt, mümkünse sıfıra indir.
Zarganalık konusuna gelirsek, spor salonuna yazıl acilen. Ardından tam tahıllı ekmek, yulaf, pirinç, balık eti, tavuk eti, kırmızı et, zeytinyağı, muz, avokado vesaire tüket. Protein ağırlıklı beslenmeni öneririm, araştırabilirsin.
Abur cuburu kesersem işe yarar mı? Ne kadar sürede?
Kesinlikle işe yarar. İşlenmiş etleri de tüketme hazır döner gibi gibi. Süre vermek zor muhtemelen 2 hafta içinde fark görmeye başlarsın. Bol bol su tüket, yeşillikler tüket.

Öncelikle ihtiyacın olan yağı zeytinyağından, etteki yağlardan falan almalısın. Paketli gıdalar ve fast food gıdaların tüketimini azaltabildiğin kadar azalt, mümkünse sıfıra indir.
Zarganalık konusuna gelirsek, spor salonuna yazıl acilen. Ardından tam tahıllı ekmek, yulaf, pirinç, balık eti, tavuk eti, kırmızı et, zeytinyağı, muz, avokado vesaire tüket. Protein ağırlıklı beslenmeni öneririm, araştırabilirsin.

Kesinlikle işe yarar. İşlenmiş etleri de tüketme hazır döner gibi gibi. Süre vermek zor muhtemelen 2 hafta içinde fark görmeye başlarsın. Bol bol su tüket, yeşillikler tüket.
Teşekkür ederim.Peki kilo alırsam yani yağsız kilo alırsamda yüzümde tombulluk olur mu? Spora gidersem.

Yeni konular

Geri
Yukarı