Komşudan internet çekmek için ne lazım?

Rankzz

Hectopat
Komşu TürkNet 75.99 TL'lik 35Mbps paketini kullanıyor. Aynı apartmandayız kablo çekmeyi düşünüyoruz. Daha önce hiç internet almadık evimize kablomuz falan yok. Ne lazım?

Komşu TürkNet 75.99 TL'lik 35Mbps paketini kullanıyor. Aynı apartmandayız kablo çekmeyi düşünüyoruz. Daha önce hiç internet almadık evimize kablomuz falan yok. Ne lazım?
Komşunun modeminden ethernet çıkarıp kendi dairenize AccessPoint koyabilirsiniz.
En sağlıklısı bu şekilde olur.
Altyapı sorgulaması yaptınız mı? Belki sizin dairede de vardır? İnterneti çekerken diğer taraftan da altyapı başvurusu yapın, 20 şer gün arayla da arayıp kontrol edin. Altyapı gelse de size haber vermeyebiliyorlar. Er yada geç hallolacaktır. Ben bu şekilde almıştım.

Öncelikle evler arası internet paylaşımı yasaktır. Hiç anlamasam da, bu yasadışı faaliyeti yapan bir takım insanların şu şekilde yaptığını duydum;
  • Yeterli uzunlukta iki ucunda Rj 45 konnektörü bağlı ethernet kablosu alacaksın.
  • Bir ucunu arkadaşın modemine diğer ucunu kendi pc'nin ethernet soketine takıcaksın. Kendi evinde wifi ağı oluşturmak istiyorsan, Router alıp, ethernet kablosunu bilgisayara değil Router'a takıcaksın.

Peki diyelim kabloyu çektik. Ben bunu eve dağıtmak ve ayni zamanda bilgisayarima kablolu olarak baglamak istiyorum. Modemlerde birkaç ethernet portu var bu işimi görür mü? Ve illaki Access Point mi lazım?
Kablolu bağlantı için CAT 6 kablo almanız gerekiyor.

Teşekkürler cevap için.

Komşunun modeminden ethernet çıkarıp kendi dairenize Access Point koyabilirsiniz.
En sağlıklısı bu şekilde olur.
Altyapı sorgulaması yaptınız mı? Belki sizin dairede de vardır? İnterneti çekerken diğer taraftan da altyapı başvurusu yapın, 20 şer gün arayla da arayıp kontrol edin. Altyapı gelse de size haber vermeyebiliyorlar. Er ya da geç hallolacaktır. Ben bu şekilde almıştım.

Babam biraz cimri oyüzden komşudan çekecek. Ve alt yapımız iyi Millenicom'da ve TürkNet'te 82Mbit desteklediği yazıyor. Komşuyla aynı binadayız sadece çaprazımızda muhtemelen 15 20 metre kablo gerekçek. Cevap için teşekkürler.

öncelikle evler arası internet paylaşımı yasaktır. Hiç anlamasam da, bu yasadışı faaliyeti yapan bir takım insanların şu şekilde yaptığını duydum;
  • yeterli uzunlukta iki ucunda RJ 45 konnektörü bağlı ethernet kablosu alacaksın.
  • bir ucunu arkadaşın modemine diğer ucunu kendi PC'nin ethernet soketine takıcaksın. Kendi evinde Wi-Fi ağı oluşturmak istiyorsan, router alıp, ethernet kablosunu bilgisayara değil Router'a takıcaksın.

Uyarın ve yorum için teşekkürler.
Öncelikle evler arası internet paylaşımı yasaktır. Hiç anlamasam da, bu yasadışı faaliyeti yapan bir takım insanların şu şekilde yaptığını duydum;
  • Yeterli uzunlukta iki ucunda Rj 45 konnektörü bağlı ethernet kablosu alacaksın.
  • Bir ucunu arkadaşın modemine diğer ucunu kendi pc'nin ethernet soketine takıcaksın. Kendi evinde wifi ağı oluşturmak istiyorsan, Router alıp, ethernet kablosunu bilgisayara değil Router'a takıcaksın.

Rj45 şartmı ve ne işe yarar? galiba bazı kablolarda takılı olabiliyomuş bunda varmıdır? https://www.hepsiburada.com/hq-speed-cat6-patch-ethernet-internet-kablosu-20-mt-p-HBV00000N1KM9
Babam TürkNet almaya ikna oldu bir şekilde ve başvuru yaptık şimdi modem lazım sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı