Komşudan internet çekmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rj45'i bağlamadan önce duvardan geçirmen lazım. Cat6 kablonun bir ucunu komşudaki modeme, diğer ucunu bilgisayarına takacaksın zaten yukarıda söylemiş. Uç bağlamak için birini çağırırsın 5TL verirsin gider. Eğer oyun oynamayıp sadece internette geziyorsanız Wifi anten alın kablo ile uğraşmayın.

Bu işlem yasa dışıdır. Oldukça riskli ve ağır cezaları vardır. Komşunuz sizin internetiniz üzerinden suç işlerse siz de suçlu sayılırsınız ve hapse girersiniz. Yasal olmayışının dışında kaliteli bir internet deneyimi sunmayacaktır. Sürekli ping ve düşük internet hızı gibi sorunlar olur.

İnternetin sahibi komşu olduğu için bırakın komşu düşünsün, yoksa interneti ortak kullanmaya bende karşıyım 😛

@@koc.alpkaan19
Tanıdığın komşu diye bir şey yok. İnsanlar babalarını tanımıyor. Yarın komşunuz fetocü çıksa ve yasa dışı bağlantılarını sizin internetiniz üzerinden yapsa sizinde başınız yanar.
Ben aksini iddia etmedim. Konuları detaylara çekmeyin lütfen. Şöyle düşünün öyleyse. 5 senelik komşundan mı internet alırsın yeni taşınan hiç selamlaşmadığın bir kişiden mi ?

Yorumları okudum gülmekten karnım ağrıdı. :D Tam olarak o işler öyle olmuyor. Sen istersin alt komşu izin verir anlaşırsınız ama diğer dairedeki oturanlar eşek başı mı ? O apartmanda yönetici yok mu? Yöneticiden izin alındı mı? Yönetici veya diğer daire sahipleri demeyecek mi kardeşim bu nedir diye böyle iş mi olur bakın şu görüntü çirkinliğine... gibi.....

Alt veya üst komşudan WiFi sinyalı alırsınız. Hatta ben bi ara karşı apartmandaki arkadaşımın Wifi ye bağlanıyordum. Komşunun modeminde WiFi özelliği varsa WiFi ile bağlanın yoksa eğer size tavsiyem elinizi cebinize atıp komşunuza WiFi özellikli modem alıp bağlanın.

@@Silinen üye
İnternet çekilen apartmanda muhtemelen yönetici yoktur. Diğer komşularda anlamaz ne olduğunu. Ben görürsem şikayet ederim.

İnternetten alışveriş ve banka işlemleri yapıyorsanız, güvenliğiniz için ortak interneti önermem. Zira komşunuz çok güvenilir bir kişi olsa bile, fark etmeden virüslü yerlere girebilir ve onun ağa bilmeden bulaştırdığı virüs, sizin kişisel bilgilerinizin kötü kişilerin eline geçmesine yol açabilir. Eğer güvenli - hızlı ve uygun fiyatlı bir internet servis sağlayıcısı arıyorsanız TÜRK Net'i öneririm. Tek tarife içinde telefon + internet bir arada. Hattın ne kadar kaldırıyorsa o kadar hızı, bol bol veriyorlar. Mutlaka göz at; TurkNet - Kotasız, VDSL Hızında İnternet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı