Kullanılmayan anakarttan tamir ücreti istiyorlar

Ben değişim onayını 1 ayda zor aldırdım monitörüm ile alakalı. Hiç profesyonel değiller bazı konularda. Her durumda kullanıcıya suç atıyorlar, servis kayıt açarken de bilerek üründe çizik vb şeyler mevcut yazıyor. Vallahi sizi suçlayacaklar her ihtimal çağrı merkezini arayabilirsiniz fakat hepsi robot tek diyecekleri şey şu oluyor genellikle. Servisimiz öyle diyorsa haklıdır, kullanıcı kaynaklıdır yani siz yapmışsınızdır.

Allah sabır versin size ne diyeyim ben bulaştım bir kere 1 ay geçti. İade kağıdını almak içinde 10 takla attım, mail olarak göndermiyorlar hiçbir şekilde prosedürler gereği vs.

Thh'ye başvurabilirsiniz fakat çok yoğun sanırsam ben kredi kartı aidatı için başvurmuştum neredeyse 1 ay olacak ses seda yok.

Hocam biraz detay verebilir misiniz neler yapmam gerek mağdurum burada.
Kur değişir kullanıcı sözleşmesine bir bakın bununla ilgili maddeyi görebilirsiniz. Satış olduğu an bunu kabul etmiş olursunuz. Evet iade hakkı olabilir fakat firma zarara uğramadan kasasından fazla para çıkmaması için bilgilendirmeleri kullanıcı sözleşmesi satış sözleşmelerine yazıyor.

Ben zaten o anki aldığım dolar kuru ile bana ödenmesini isteyeceğim şu an evet biraz daha pahalı.

Valla detaylı anlatayım istersen,

Ben ASUS VG248QG monitör almıştım 6 ay önce, 6 aylık kullanımdan sonra ekranda noktacıklar oluşmuştu neyse kayıt açtım RMA fakat orada ( iade veya değişim ) talebini belirtmeniz gerekiyormuş. Ben direk olayı anlattığım için otomatik paneli değiştirip geri gönderdiler. Çizik izleri de cabasıydı ürünün arkasında ki. Ben tabi her tamir sürecinden sonra fotoğrafları aldım. Panel değişiminden 1 ay sonra bu sorun gene nüksetti gene aradım bu sefer iade veya değişim istedim. 6 ay geçtiği için DOA kapsamına almadılar. Gene panel değişti ürünün bu sefer de 144 ve 165 hz de bütün pikselleri görüyordum monitör içinde ki. Tabiri caizse monitörün ağzına ettiler 3 servis işleminden sonra. Çağrı merkezinde ki çalışanların hepsi garip. Önce bana ürünü eksik parça ile gönderdiniz dediler hatta adaptörümü servis içinde kaybetmişler. Ben tabi fotoğraf çekmiştim göndermeden önce. Kasten yaptıklarını biliyordum gerçi, servise ulaşma imkanınız hiç yok bu arada. Sadece çağrı merkezi hizmet veriyor sizin söylediklerinizin önemi yok onlar adına. Servis A desin o A dır ve servis yok diyorsa yoktur mantalitesi de hakim. Bir şey göndermeden önce fotoğraflarını çekin özellikle ASUS gibi bir firmaya gönderecekseniz. Neyse sonunda adaptörü bulabildiler 2 günün sonunda ben fotoğrafları gönderdikten sonra hemen bulundu yani ( servis anlayışları böyle ) yaklaşık 2.5 haftadır uğraşıyorum sonunda DOA belgem elime ulaşacak yarın bir problem olmazsa. Başka marka Monitör bakacağım büyük ihtimal ile bilemiyorum şu an. ASUS alırken 3 kere düşünmem gerekiyor çünkü.

Siz ne derseniz deyin durumu değiştirmeyecekler Anakart konusunda bir kere servis sizin hatanız dediyse yukarı da yazdığım gibi dönüşü yok. Ya para verip tamir ettirin ya da kullanmıyorsanız geri isteyin.

Vallahi detaylı anlatayım istersen,

Ben ASUS VG248qg monitör almıştım 6 ay önce, 6 aylık kullanımdan sonra ekranda noktacıklar oluşmuştu neyse kayıt açtım RMA fakat orada ( iade veya değişim ) talebini belirtmeniz gerekiyormuş. Ben direk olayı anlattığım için otomatik paneli değiştirip geri gönderdiler. Çizik izleri de cabasıydı ürünün arkasında ki. Ben tabii her tamir sürecinden sonra fotoğrafları aldım. Panel değişiminden 1 ay sonra bu sorun gene nüksetti gene aradım bu sefer iade veya değişim istedim. 6 ay geçtiği için doa kapsamına almadılar. Gene panel değişti ürünün bu sefer de 144 ve 165 Hz de bütün pikselleri görüyordum monitör içinde ki. Tabiri caizse monitörün ağzına ettiler 3 servis işleminden sonra. Çağrı merkezinde ki çalışanların hepsi garip. Önce bana ürünü eksik parça ile gönderdiniz dediler hatta adaptörümü servis içinde kaybetmişler. Ben tabii fotoğraf çekmiştim göndermeden önce. Kasten yaptıklarını biliyordum gerçi, servise ulaşma imkanınız hiç yok bu arada. Sadece çağrı merkezi hizmet veriyor sizin söylediklerinizin önemi yok onlar adına. Servis a desin o a dır ve servis yok diyorsa yoktur mantalitesi de hakim. Bir şey göndermeden önce fotoğraflarını çekin özellikle ASUS gibi bir firmaya gönderecekseniz. Neyse sonunda adaptörü bulabildiler 2 günün sonunda ben fotoğrafları gönderdikten sonra hemen bulundu yani ( servis anlayışları böyle ) yaklaşık 2.5 haftadır uğraşıyorum sonunda doa belgem elime ulaşacak yarın bir problem olmazsa. Başka marka monitör bakacağım büyük ihtimal ile bilemiyorum şu an. ASUS alırken 3 kere düşünmem gerekiyor çünkü.

Siz ne derseniz deyin durumu değiştirmeyecekler anakart konusunda bir kere servis sizin hatanız dediyse yukarı da yazdığım gibi dönüşü yok. Ya para verip tamir ettirin ya da kullanmıyorsanız geri isteyin.

Eğer servise para verip tamir ettirirsem ettirdikten sonra sorunun devam etme şansı var mı yoksa para tuzağı mı? Benim de anakarti alalı 6 ay olacakmis az kalmış bayağı 19 Eylül'de anakart teslim edilmiş bana para iadesi isteyeceğim bende servisten detaylar gelsin 6 ay olmamış daha yasal hakkım sonuçta değil mi?

Yani arıza nüksedebilir bunu bilemeyiz. Kendileri zaten +6 ay garanti veriyor tamirattan sonra diye biliyorum. 6 aylık ürün olduğunu anlıyorum fakat kullanıcı hatası diye sisteme girdilerse garanti de uçup gidiyor yani ürününüz garanti dışı oluyor ve tamir etmiyorlar. Bu yüzden sizden para talep ediyorlar garanti dışı olduğu için. Ayrıca iade istediğiniz zaman size ne cevap verdiler ?

Yani arıza nüksedebilir bunu bilemeyiz. Kendileri zaten +6 ay garanti veriyor tamirattan sonra diye biliyorum. 6 aylık ürün olduğunu anlıyorum fakat kullanıcı hatası diye sisteme girdilerse garanti de uçup gidiyor yani ürününüz garanti dışı oluyor ve tamir etmiyorlar. Bu yüzden sizden para talep ediyorlar garanti dışı olduğu için. Ayrıca iade istediğiniz zaman size ne cevap verdiler?

Henüz daha iade istemedim bana tamir ücreti ne kadar bir bilgi verilmedi henüz daha bugün Asus onarım durumu sorgulamadan baktım tarafınıza iletişim kurulacaktır yazıyordu önümüzdeki günlerde verilir diye düşünüyorum verildiği zaman iade talep edeceğim.

Çağrı merkezinin telefon numarasını vereyim ben sana yarın ara istersen bir öğren detaylı olarak. Durumunu anlatabilirsin çağrı merkezi çalışanına fakat robotik cevaplar alabilirsin söyleyeyim. :)

0850 522 27 87 ASUS Türkiye Çağrı Merkezi.

Çağrı merkezinin telefon numarasını vereyim ben sana yarın ara istersen bir öğren detaylı olarak. Durumunu anlatabilirsin çağrı merkezi çalışanına fakat robotik cevaplar alabilirsin söyleyeyim. :)

0850 522 27 87 ASUS Türkiye çağrı merkezi.

Tamam teşekkürler.

0850 522 27 87 ASUS Türkiye çağrı merkezi.

Direkt çağrı merkezine paramın iade yapılmasını istiyorum desem olur mu sorunu anlattıktan sonra.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı