Kuryelerin ücreti yeterli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sana göre öyle hocam adamın nişanlısı veya sevgilisi var 1-2 yıl içinde evlenmesi gerek ne yapsın asgari ücret yetersiz kalıyor sorumluluk sizi bilmem benim üzerimde öyle bir sorumluluk olsa mecburen çalışırdım her şey ateş pahası evlenmekmin 300k bu devirde.
İki saat düğün yapacaklar diye rezil oluyorlar işte. Mecbur kalınca yapılır ama ben açlıktan ölsem de yapmam herhalde.

Her işin kendi içinde zorluğu vardır tabi. Örneğin kurye olmadan kuryelerin bu parayı hak edip etmediğni söyleyemezsin. Madem bu durumdan şikayetçi olan birileri var gidip bu işi deneyimlesin. En basitinden bir arkadaşım Waikiki'de satış danışmanı ve ayda 18 gün çalışıp 12000 civarı kazanıyor. Dışarıdan iş çok basitmiş gibi görünüyor fakst bir de işin zorluğunu ona sormak gerek.

Bu arada gelir dağılımının adaletli olduğunu savunmuyorum fakat birinin kazandığı parayı haketmediğini söylemek bence hiç etik değil.
Hocam dediğim gibi, her mesleğin kendine göre zorlukları vardır. Yukarıda da zaten kuryeliğin de kolay olmadığını söyledim. Bende kısa bir süre kuryecilik yaptım. Benim araba ile yapmam gerekiyordu. Motor için daha da zordur zaten. Ben hak etmediklerini söylemedim. Yıllarını verip okuyan birisi ile ilkokul mezunu olan birisinin aynı belki de daha fazla ücret almasını eleştirdim. Gelir dağılımı zaten bu kadar adaletsizken insanların az maaş aldığını düşünmesini eleştirdim. Hak etmediklerini asla söylemedim.

Rezil olmak açar mısınız biraz daha?
Donuna kadar ıslanıyorsun rezil rüsva oluyorsun iki ekmek için.

Bu arada rezil olma lafınada katılmıyorum adamlar çalışıyor alnının akıyla siz onları öyle görüyorsanız "eğer" bence dönüp aynaya bir bakmalısınız.
Donuna kadar ıslanıyorsun rezil rüsva oluyorsun iki ekmek için. Bu anlamda rezil. Küçümseme için değil.

İki saat düğün yapacaklar diye rezil oluyorlar işte. Mecbur kalınca yapılır ama ben açlıktan ölsem de yapmam herhalde.

Yazdığınız kelimelerden çok fazla sorumluluk sahibi olduğunu düşünmüyorum tabii sizi yargılmak ne benim haddim ne başkasının ama saygı duymalıyız hep birlikte.

Peki beyefendi size göre ne yapmalılar.
Ben ne diyeyim ki? Çalışsınlar. Mecburiyetten yapıyor sonuçta. Şartlarının iyileştirilmesi lazım. Şartlarının iyileştirilmesi için birlik olmalılar. Yurt dışındakiler ile buradakilerin şartları aynı değil.

Yazdığınız kelimelerden çok fazla sorumluluk sahibi olduğunu düşünmüyorum tabii sizi yargılmak ne benim haddim ne başkasının ama saygı duymalıyız hep birlikte.
Yeteri kadar sorumluluk sahibiyim. Konunun benimle ilgisi yok. Şahsa yönelmeniz kötü bir huy.

Ben ne diyeyim ki? Çalışsınlar. Mecburiyetten yapıyor sonuçta. Şartlarının iyileştirilmesi lazım. Şartlarının iyileştirilmesi için birlik olmalılar. Yurt dışındakiler ile buradakilerin şartları aynı değil.

Heh zaten bundan calışıyorlar şartlar iyi degil don ıslansa bile daha fazla kazanmak icin rezil oluyorlar Türkiye şu an böyle bir yer degil mi zaten?

• Beğen
İfadeler: DNA
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı