Kuryelerin ücreti yeterli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adam bana empati yoksunu sorumsuz diyor, beni tanımıyor etmiyor. Ben niye tartışayım? Genel bir şekilde fikrimi belirtiyorum adam bana laf atıyor. Komik bence.

Her anlamda olabilir artık. 😁
Benim anlamadığım konu 4 yıl boyunca bu işte çalışıp nasıl böyle yorumlar yapabiliyor olmanız. Yani düşünceniz böyle ise sizi 4 yıl boyunca bu işte tutan şey ne oldu? Parası için yapılmayacak ve sizi rezil duruma düşürecek bir işi yapmamanız gerektiğini anlamanız gerçekten 4 yıl mı sürdü? Yanlış anlamayın ama yalan söylediğinizi düşünüyorum.

Benim anlamadığım konu 4 yıl boyunca bu işte çalışıp nasıl böyle yorumlar yapabiliyor olmanız. Yani düşünceniz böyle ise sizi 4 yıl boyunca bu işte tutan şey ne oldu? Parası için yapılmayacak ve sizi rezil duruma düşürecek bir işi yapmamanız gerektiğini anlamanız gerçekten 4 yıl mı sürdü? Yanlış anlamayın ama yalan söylediğinizi düşünüyorum.
Yalan attım zaten. Bana 2 mesajda laf atılınca düzgün cevap vermenin anlamsız olduğunu düşündüğüm için.

Şahsıma saldırmadığınız için teşekkürler. 😄

Bence ücretleri normal. Fakat şöyle bir şey var; Sürekli duyar kasıyorlar. Zaten o kadar maaşı karda, kışta millete istediklerini götürmek için alıyorsun, beğenmiyorsan yapma.

Gayet güzel yaşıyorum üniversite mezunları markette çalışıyor hocam birikimin bir... Yaramadığı bu zamanlarda yaşıyoruz sen hala kafa diyorsun bırak kardeşim isteyen alnının akıyla çalışsın seni zorlayanmı var? Başkasını zorlayan mı var? Adam onu tercih etmiş ve yapıyor bu kadar basit zamanında Enes baturada şuna bak sivilceli diyorlardı ergenler izliyor diyordu adam sonuçta azimli bir şekilde pes etmeden video çekti bak şimdi paraya para demiyor bu işler okumaklada olmuyor birazcık sürtünceksin alışacaksın sonra rızkını fazlasıyla alırsın.
Canım hocam benim, üslubumu bozmak istemiyorum ama bilerek mi yapıyorsunuz bunu ? Ben kuryeliğe berbat bir meslek mi dedim ? Neden böyle demişim gibi cümleler kuruyorsunuz ? Demek istediğimi anlayan 3-5 kişi var koskoca konuda. Madem anlamadınız konuyu, neden yorum yapıyorsunuz ? Tekrarlıyorum, 10. defa tekrarlıyorum. *Kuryecilik kolay bir meslek demedim. Şartları kolay demedim. Özellikle oraya "gereksinim" yazdım. Bir Allah'ın kulu anlamamış dediğimi. Benim buradaki tepkim gelir adaletsizliğine. Herkes okuyacak da demedim. Okumayan insan olamaz da demedim. Azıcık empati kurun. Size bir örnek vereyim. Belki dediğimi anlarsınız sonunda. *Ahmet üniversite okuyan birisi. Mehmet ise ilkokul mezunu birisi. Ahmet 16 yılını vererek X mesleğini öğrendi diyelim. Zor da olsa iş buldu. Ahmet aylık 10.000 TL alıyor diyelim. Mehmet ise okumadı. (Burada yeniden tekrarlıyorum, herkes okumak zorunda vs demiyorum. ) Kendisi de kuryelik yaparak aylık 10.000 TL NET GELİR alıyor diyelim. Birisi hayatının 16 yılını vererek, diğeri de 4 yılını vererek aynı maaşı alıyorlar diyorum. Demek istediğimi anladınız mı ? Anlatabilmek için daha ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.*

Canım hocam benim, üslubumu bozmak istemiyorum ama bilerek mi yapıyorsunuz bunu? Ben kuryeliğe berbat bir meslek mi dedim? Neden böyle demişim gibi cümleler kuruyorsunuz? Demek istediğimi anlayan 3-5 kişi var koskoca konuda. Madem anlamadınız konuyu, neden yorum yapıyorsunuz? Tekrarlıyorum, 10. defa tekrarlıyorum. *kuryecilik kolay bir meslek demedim. Şartları kolay demedim. Özellikle oraya "gereksinim" yazdım. Bir Allah'ın kulu anlamamış dediğimi. Benim buradaki tepkim gelir adaletsizliğine. Herkes okuyacak da demedim. Okumayan insan olamaz da demedim. Azıcık empati kurun. Size bir örnek vereyim. Belki dediğimi anlarsınız sonunda. *ahmet üniversite okuyan birisi. Mehmet ise ilkokul mezunu birisi. Ahmet 16 yılını vererek X mesleğini öğrendi diyelim. Zor da olsa iş buldu. Ahmet aylık 10.000 TL alıyor diyelim. Mehmet ise okumadı. (burada yeniden tekrarlıyorum, herkes okumak zorunda vs demiyorum. ) Kendisi de kuryelik yaparak aylık 10.000 TL net gelir alıyor diyelim. Birisi hayatının 16 yılını vererek, diğeri de 4 yılını vererek aynı maaşı alıyorlar diyorum. Demek istediğimi anladınız mı? Anlatabilmek için daha ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.*

Tamam 2 meslek aynı konfor ve rahatlıkta değil X kişi diyorsunuz ya okuyan zaten masa başı rahat bir işte çalışıyordur koşturma derdi yoktur ayrıca tatilleri çoktur. Kuryede bunlar mümkün değil her gün Full time çalışması lazım X kişini maaşını alması için sizde burayı anlamadınız sanırsam :) kesinlikle sizle alakası yok sizin eleştiriniz gibi benim de kendi fikrim bu üzerinize alınmayın lütfen.

Canım hocam benim, üslubumu bozmak istemiyorum ama bilerek mi yapıyorsunuz bunu? Ben kuryeliğe berbat bir meslek mi dedim? Neden böyle demişim gibi cümleler kuruyorsunuz? Demek istediğimi anlayan 3-5 kişi var koskoca konuda. Madem anlamadınız konuyu, neden yorum yapıyorsunuz? Tekrarlıyorum, 10. defa tekrarlıyorum. *kuryecilik kolay bir meslek demedim. Şartları kolay demedim. Özellikle oraya "gereksinim" yazdım. Bir Allah'ın kulu anlamamış dediğimi. Benim buradaki tepkim gelir adaletsizliğine. Herkes okuyacak da demedim. Okumayan insan olamaz da demedim. Azıcık empati kurun. Size bir örnek vereyim. Belki dediğimi anlarsınız sonunda. *ahmet üniversite okuyan birisi. Mehmet ise ilkokul mezunu birisi. Ahmet 16 yılını vererek X mesleğini öğrendi diyelim. Zor da olsa iş buldu. Ahmet aylık 10.000 TL alıyor diyelim. Mehmet ise okumadı. (burada yeniden tekrarlıyorum, herkes okumak zorunda vs demiyorum. ) Kendisi de kuryelik yaparak aylık 10.000 TL net gelir alıyor diyelim. Birisi hayatının 16 yılını vererek, diğeri de 4 yılını vererek aynı maaşı alıyorlar diyorum. Demek istediğimi anladınız mı? Anlatabilmek için daha ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.*

Ahmet'in yanlışı her şeyi okul sanması kendini geliştirmemesi ve şu an Türkiye'de adalet yokken gelir adaletsizliginden bahsetmeniz degişik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı