Çözüldü Laptop çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zEnes

Decapat
Daha fazla  
Laptopu açtığımda normalde fan sesli çalışır ve bilgisayar aşırı yüksek derecede ısınmaz. Fakat geçen günlerde açtığımda fandan ses gelmedi fark etmeden oyuna girdim oyunda donmalar olmaya başlayınca elimi attım çok sıcak olduğunu fark ettim ve oyunu kapatıp bir süre bekledim. Sonra fan sesi geldi her şey normal çalıştı. Aynı sorun dün yine oldu bu sefer düzelmedi ve aynı şekilde fan ısınıyordu. İşlemci ve RAM yok gözüküyordu o sorunu çözdüm fan hâlâ aynı yardım edebilir misiniz? Neden olmuş olabilir?

Çözüm
Fan dönmüyorsa bozulmuş veya aşırı tozlanmadan dolayı dönmüyor olabilir. Bakıma gönderme ihtimaliniz varsa bakıma gönderin yoksa kendiniz açıp temizlemeyi deneyin.
Eğer laptop çok ısınıyorsa işlemciye ve ekran kartına undervolt yapabilirsin eğer kilidi açık ise. İnternette binlerce rehber mevcut. Ayrıca fanda bir sorun olabilir laptopu açıp temizleyebilir hatta termal macun değiştirebilirsin yada fanı değiştirebilirsin.

Fan dönmüyorsa bozulmuş veya aşırı tozlanmadan dolayı dönmüyor olabilir. Bakıma gönderme ihtimaliniz varsa bakıma gönderin yoksa kendiniz açıp temizlemeyi deneyin.

Çözüm

Evet dediğiniz gibi bugün açmayı deneyeceğim olmaz ise bir bilgisayarcı olacaktı ona temizleteceğim.
Anlamadım fan dönmüyor mu sıcakken bile?

Sorun da bu fan dönüyor mu belli değil ama normalde olduğundan çok daha büyük bir ısınma oluyor muhtemelen fan dönmüyor.
Eğer laptop çok ısınıyorsa işlemciye ve ekran kartına undervolt yapabilirsin eğer kilidi açık ise. İnternette binlerce rehber mevcut. Ayrıca fanda bir sorun olabilir laptopu açıp temizleyebilir hatta termal macun değiştirebilirsin ya da fanı değiştirebilirsin.

Öyle yapacağım.

Marka model ne hocam ?
Bir de Denetim masası / Donanım ve ses / Güç seçenekleri / Plan ayarlarını değiştir / Gelişmiş güç ayarlarını değiştir / İşlemci güç yönetimi / En yüksek işlemci durumu: prizde %99 yapıp dener misiniz ?

Ayarlarım zaten öyle ve bugün bilgisayarın içini açtım baktım işlemci temiz görünüyordu ama fan çok kirliydi en kısa zamanda temizleteceğim.

Ayarlarım zaten öyle ve bugün bilgisayarın içini açtım baktım işlemci temiz görünüyordu ama fan çok kirliydi en kısa zamanda temizleteceğim.

Dediğim gibi temizlettim uzun bir süre geçti aradan ve buraya yazmayı unutmuşum her şey gayet iyi şu an da.

Sorun çözüleli bayağı oldu yazmayı unutmuşum temizletip termal macun yenilettim.

Dediğiniz gibi tozlanmadan dolayı olmuş geç bir cevap oldu yine ama teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı