Laptop çok ısınıyor

Kagan61

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R7 5800H RTX3060 8×2 DDR4 RAM 2K 165hz panel
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar normalde böyle konu açmayı sevmem ama gelen 40 derece yaz sıcakları olsun kuruyan macun olsun tozlar olsun bilgisayar 100 derece civarı çalışıyor.
Normalde macun değiştirmeyi düşünüyordum ama cihazımı yurt dışından aldığım için Lenovo Türkiye cihaza genel bakım yapamayacağını söyledi bilgisayarcıya götürsem eski bilgisayarımı çocukken götürmüştüm bozuk ISO kurmuştu yani güvenecek bir bilgisayarcıda yok kendim süreyim desem babam ve annem öyle şey mi olur saçmalama diyor 😐 içini açıp temizlemeyi düşünüyorum elektrik süpürgesi ile. Bilgisayarı soğutmak için yazılımsal olarak yapabileceğiniz bir öneri var mı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar normalde böyle konu açmayı sevmem ama gelen 40 derece yaz sıcakları olsun kuruyan macun olsun tozlar olsun bilgisayar 100 derece civarı çalışıyor.
Normalde macun değiştirmeyi düşünüyordum ama cihazımı yurt dışından aldığım için Lenovo Türkiye cihaza genel bakım yapamayacağını söyledi bilgisayarcıya götürsem eski bilgisayarımı çocukken götürmüştüm bozuk ISO kurmuştu yani güvenecek bir bilgisayarcıda yok içini açıp temizlemeyi düşünüyorum elektrik süpürgesi ile. Bilgisayarı soğutmak için yazılımsal olarak yapabileceğiniz bir öneri var mı?

İçi tozluysa termal bakımları yapılmadıysa yazılımla falan olacak iş değil. İçini açıp temizleyip termal bakımlarını yapman gerek.

Elektrik süpürgesi zarar verebilir, çıkarabilirsen bazı şeyleri çıkarıp büyük bir fırça ile temizleyebilirsin, overclock yaptıysan onu kapat, yazılımsal olarak elden çok şey gelmez.

İçi tozluysa termal bakımları yapılmadıysa yazılımla falan olacak iş değil. İçini açıp temizleyip termal bakımlarını yapman gerek.

Hocam aileme anlatamıyorum öyle şey mi olur diyorlar 🙄

Normalde macun değiştirmeyi düşünüyordum ama cihazımı yurt dışından aldığım için Lenovo Türkiye cihaza genel bakım yapamayacağını söyledi bilgisayarcıya götürsem eski bilgisayarımı çocukken götürmüştüm bozuk ISO kurmuştu yani güvenecek bir bilgisayarcıda yok kendim süreyim desem babam ve annem öyle şey mi olur saçmalama diyor 😐 içini açıp temizlemeyi düşünüyorum elektrik süpürgesi ile. Bilgisayarı soğutmak için yazılımsal olarak yapabileceğiniz bir öneri var mı?

Bilgisayarcıya götürmekten başka çaren yok aileni ikna edemezsen. Arkadaşlarınızın, akrabalarınızın tavsiye ettiği bilgisayarcı varsa termal macunu siz alın; temizleyip uygulayın beraber bilgisayarcıda.

Bilgisayarcıya götürmekten başka çaren yok aileni ikna edemezsen. Arkadaşlarınızın, akrabalarınızın tavsiye ettiği bilgisayarcı varsa termal macunu siz alın; temizleyip uygulayın beraber bilgisayarcıda.

Hocam aylardır anlatmaya çalışıyorum bu termal macunun kuruduğunu ve belirli periyotlarla değişmesi gerektiğini fakat anlamıyorlar kendim yapayım diyorum bozarsın içini açma diyorlar diyorum bilgisayarcıya götüreyim bilgisayarı aldın masrafı bitmedi oluyor yani yazılımsal olarak dereceyi düşürmenin başka bir yolu yok mu?

Galiba buz koymaktan başka çarem yok 😃

Geri
Yukarı