Laptop çok ısınıyor

Hocam aylardır anlatmaya çalışıyorum bu termal macunun kuruduğunu ve belirli periyotlarla değişmesi gerektiğini fakat anlamıyorlar kendim yapayım diyorum bozarsın içini açma diyorlar diyorum bilgisayarcıya götüreyim bilgisayarı aldın masrafı bitmedi oluyor yani yazılımsal olarak dereceyi düşürmenin başka bir yolu yok mu?

Diyelim yazılımsal olarak dereceyi düşürdün. Ama bilgisayarın performanslı çalışmayacak. Performansını kısmış oluyorsun bir yandan da.

Hocam aylardır anlatmaya çalışıyorum bu termal macunun kuruduğunu ve belirli periyotlarla değişmesi gerektiğini fakat anlamıyorlar kendim yapayım diyorum bozarsın içini açma diyorlar diyorum bilgisayarcıya götüreyim bilgisayarı aldın masrafı bitmedi oluyor yani yazılımsal olarak dereceyi düşürmenin başka bir yolu yok mu?

Galiba buz koymaktan başka çarem yok 😃

Undervolt var arkadaşların dediği gibi. Ama ayarı tutturman lazım. Yoksa altına fan alın, ona da bir şey demez umarım aileniz.

Diyelim yazılımsal olarak dereceyi düşürdün. Ama bilgisayarın performanslı çalışmayacak. Performansını kısmış oluyorsun bir yandan da.

Haklısın. Sence 100 derece çalışıp GoW Ultra 2K da 70 FPS mı yoksa Turbo Boost kapatıp 85 derece 55-60 FPS civarı mı daha iyi olur.

Undervolt var arkadaşların dediği gibi. Ama ayarı tutturman lazım. Yoksa altına fan alın, ona da bir şey demez umarım aileniz.

O var onu aldık zaten de onlar da bozmamdan korkuyorlar.

Nasıl bozacaksın ya? Sizle alakalı bir durum değil ama bu tür ailelere sinir oluyorum. O kadar para verdik, daha da mı verelim cart curt. Bilgisayar bozulsa suçu yine bize atarlar.

Öyle maalesef, bilgisayar ve bilgisayar oyunu konusundaki tutumlarına çok sinir oluyorum ama yapacak bir şey yok Turbo Boost kapatırım bu sıcaklar geçene kadar kışın sıcak olmuyor çünkü 90'ı geçmiyor kışın.

Öyle maalesef, bilgisayar ve bilgisayar oyunu konusunda çok sinir oluyorum ama yapacak bir şey yok Turbo Boost kapatırım bu sıcaklar geçene kadar kışın sıcak olmuyor çünkü 90'ı geçmiyor kışın.

Bence tanıdık bilgisayarcın varsa ailene söyle arkadaşıma gidiyorum diye al bilgisayarı git adama beraber yapın olsun bitsin.

Bence tanıdık bilgisayarcın varsa ailene söyle arkadaşıma gidiyorum diye al bilgisayarı git adama beraber yapın olsun bitsin.

İşte hocam ilk mesajda yazdım çevredeki bilgisayarcılar dolandırıcı arkadaşımın RAM'lar çalınmıştı geçen. Bana yıllar önce bozuk ISO kurmuştu. Arkadaş ısınıyor diye gitti anakartı bozdu bilgisayarcı.

İşte hocam ilk mesajda yazdım çevredeki bilgisayarcılar dolandırıcı arkadaşımın RAM'lar çalınmıştı geçen.

Enin de sonun da içinin temizlenmesi gerek. Turbo'yu kapatsan bile içerisi yorgan gibi olacağı için zamanla artık turbo kapatmakta fayda etmeyecek ve anakartla beraber soğuk su içme riskin çok yüksek olacak. Ayrıca kış ayı bile fayda etmeyecek.

Hocalarım Turbo Boost'u kapattım ilginç bir şekilde aldığım FPS değişmedi ama sıcaklıklar GoW da 2K Ultra, DLSS kalite modunda 103'ten 90'a düştü ve FPS hala ortalama 70 Valorant'ta 102 derece sıcaklık, düşük ayarlar, FXAA 16X te ve 2K da 120'ye kadar drop yerken şu an aynı ayarlarda 200-300 arası geziniyor ve 75 derece artık sistem ne kadar ısı yüzünden performans kıstıysa Valorant'ta FPS bile arttı :D sizce R7 5800H ve RTX 3060'a göre değerler iyi mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı