Lenovo G500 Mavericks 10.9.1 Kurulumu

kasirga52

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Ordu
Daha fazla  
  • Lenovo G500 İntel İ5 işlemci
  • Ekran kartı: İntel HD Graphic 4000 + AMD Radeon HD 8570M
  • Ses kartı: Conexant Smart Audio HD
  • Wifi: Qualcomm Atheros AR 8172/8176/8178

Bu sisteme mavericks 10.9.1 usb kurulumu denemelerim başarısız oluyor. Usb ile kuruluma başlıyorum. Clover bootloader ile devam ediyorum. Ekrana yazılar geliyor. Sonra siyah ekranda kalıyor.

• GraphicsEnabler=Yes komutunu denedim olmadı.
  • Açılışta 1 e basınca diğer bootloader açılmıyor.
  • Transmac ile AMD HD ve Apple İntelHD kestlerini silip deniyorum yine olmuyor.

Başka ne yapabilirim. Yardım bekliyorum. Teşekkürler...

588m.jpg

Şimdi kurulum ekranına geçtim. GraphicsEnabler=No -x -v komutuyla kurmaya başladı. Mavericks usb den amd ve intel hd graphik kestleri silmiştim. Kurulum hatasız tamamlandı. Tekrar başlatınca mavericks kurulu olan diske giremiyorum.
Bir sefer açıldı onda da fareyi tanımadı. Hiç işlem yapmadan tekrar kapatıp açtım. Artık Mavericks'i açamıyorum.

Yeni Denemeler:
Mavericks 10.9.1 usb diskteki ATI, İntel, Nvidia kestlerini sildim. Clover bootloader ile komut girmeden Mavericks sorunsuz kuruldu. Yeniden usb ile başlatıp Mavericks diski açamadım. Bunu nasıl halledebilirim teşekkürler....

Usb ile Maverick imajı 10.9.1 'i ek komut girmeden sorunsuz kuruldu. Kurulumu tamamlamak için tekrar başlatıp usb ile açılışta boot ekranında maverick yüklediğim diski seçiyorum. Bu kısımda tekrar yazılar geliyor ve tıkanıyor. Resimdeki gibi.

Takıldığı ekranın en altında şu yazı var:

****[IOBluetoothHCIController][SearchForTransportEventTimeOutHandler] --Missing Bluetoot Controller

GraphicsEnablar=Yes ve No denedim yine aynı yazıda tıkanıyor.

Ekran resmini çektim ama şu an okulda olduğum için meb yasağı nedeniyle gönderemiyorum. Resmi akşam gönderebilirim.

Transmac ile USB bellekten System/Library/Extension klasörüne girin ve NVDA ve GF ile başlayan bütün Kext'leri silin. Benzer şekilde Intel ve AMD olanları da.

TransMac ile USB den intel, AMD, NVDA ile ilgili tüm kestleri sildim. Tekrar sıfırdan Mav 10.9.1 i kurdum. Kurulum tamamlanıyor ama kurulurken touchpad ve kablosuz mouse çalışmıyor ben de klavyedeki yön tuşlarıyla kuruyorum. Yeniden başlatıp usb cloverden maverck disk ile başlatmayı seçtiğimde yine aynı yerde takılıp kalıyor. Masa üstünü açmıyor...

Takıldığı ekranın en altında şu yazı var:

****[IOBluetoothHCIController][SearchForTransportEventTimeOutHandler] --Missing Bluetoot Controller

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı