Lenovo Tab M10 vs Samsung A9+

Celeron433

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
B450-A PRO MAX
AMD RYZEN 1300x
AMD RX 460 2 GB
8 + 8 GB 3600 MHZ RAM
Çok da oyuncu tableti aramıyorum ama işlemci-grafik kötü olsun da istemiyorum. Video ağırlıklı bazen de oyun için. Çocuk da kullanacak. Piyasaya baktığımda 4000 TL civarında samsung-galaxy-tab-a9-plus ve lenovo-tab-m10 (3.Rd Gen) gördüm. Fiyat aynı sayılır. Fark ettiğim kadarıyla Samsung'un işlemcisi iyi Lenovo'ya göre ama Samsung TN, Lenovo IPS ekran. Çok rahatsız eder mi Samsung TN olması. Ya da en fazla 4.500'e kadar başka model var mı daha mantıklı?

Mesela TFT bu Samsung tablette diğer açılardan izleme hususunda çok sorun olur mu her TFT aynı kötülükte olmuyor galiba? Bir de yorumda SMSNG için gerçek ram 2gb, sanalla 4 gb oluyor denmiş.

Son düzenleme:
Çok da oyuncu tableti aramıyorum ama işlemci-grafik kötü olsun da istemiyorum. Video ağırlıklı bazen de oyun için. Çocuk da kullanacak. Piyasaya baktığımda 4000 TL civarında samsung-galaxy-tab-a9-plus ve lenovo-tab-m10 (3.Rd Gen) gördüm. Fiyat aynı sayılır. Fark ettiğim kadarıyla Samsung'un işlemcisi iyi Lenovo'ya göre ama Samsung TN, Lenovo IPS ekran. Çok rahatsız eder mi Samsung TN olması. Ya da en fazla 4.500'e kadar başka model var mı daha mantıklı?

Mesela TFT bu Samsung tablette diğer açılardan izleme hususunda çok sorun olur mu her TFT aynı kötülükte olmuyor galiba? Bir de yorumda SMSNG için gerçek ram 2gb, sanalla 4 gb oluyor denmiş.
Reis 4000 liralık aletteki panel ile 40.000 liralık aletteki panel aynı ismi taşıyor yani ikiside IPS.

Sence kalite açısından ikisi aynı mıdır ? :) Yani düşük bütçeli ürünlerde kağıt üzerindeki veriden ziyade kullanıcı yorumları önemlidir. Marka istediği gibi göz boyasın biz gerçek kullanıcılar ne demiş ona bakalım. Bunun içinde youtube gibi bir kaynak var. Yazarsın çıkar kullanıcı deneyimleri.

( şahsi tercihim her zaman ıps ekrandan yanadır. monitör alırken de ıps alıyorum. sağdan soldan bakınca renk kaybı olmaması açısından değil, sadece ips panelin renkleri daha çok beğeniyorum )

Ben 1-2 hafta önce a9 aldım. Hem de 2 tane. Normalde tablet ile işim yok yeğenlerime aldım. Şimdiye kadar osu kötü busu kötü vs. bir şikayetleri olmadı. Bütçesine göre iyi iş çıkarıyor.

Kendime alacak olsam ıps olduğu için lenovo yu alırdım. İkiside üzmez bence.

Sanal ram olayını tableti inceleyenlerden duymadım. Zaten aletin hepi topu 4gb rami var. Neden 2gb ı sanal yapsın ? O bütçedeki bir tablet için 4gb rami direkt koymak Allahın emri gibi birşey :)

Lenovo yalnız baya eski sayılır ya. Kutusundan android 11 ile çıkan cihaz için android 12 ye 2022 de filan geçmiş. Şuan güncelde android 13 ü aldımı bilmiyorum ama Samsung kutudan direkt android 13 ve son nesil samsung arayüzü güncellemesini alarak çıkıyor. Yani Samsung çok daha güncel bir cihaz.

Lenovo nun ıps panel hariç bir haltı yok gibi duruyor :D

Son düzenleme:
@EdoMinato Şimdi mağazada inceledim Samsung a9+ IPS olmamasına rağmen ekran daha canlı geldi dediğiniz gibi daha güncel mantıklı olan bu galiba detaylı yorum için teşekkürler 🙂

A9+ da şöyle bir ayar gördüm şimdi sanal olayı var galiba ama kötü etkiler mi bilmiyorum.

IMG_20240501_181517.jpg

M10'a bulaşmayın. PAD X9 var o fiyata ama bütçe aşıyor.
Şu an da almışken 128 GB mı alsam dedim 6100 TL ye A9+ var. PAD X9'dan işlemcisi daha iyi alıp geçsem mi. Fiyat 6'ya çıkınca da başka seçenekler devreye girebilir tabi :)

Son düzenleme:
A9+ da şöyle bir ayar gördüm şimdi sanal olayı var galiba ama kötü etkiler mi bilmiyorum.

Eki Görüntüle 2183891

Şu an da almışken 128 GB mı alsam dedim 6100 TL ye A9+ var. PAD X9'dan işlemcisi daha iyi alıp geçsem mi. Fiyat 6'ya çıkınca da başka seçenekler devreye girebilir tabi :)
Görüntüye çok önem veriyorsanız X9 alın. Gidin mağazaya ikisini karşılaştırın. Ben olsam A9 Plus alırım.

A9 Plus'a karar vermiştim ama yorumlarda incelemelerde multi touch sorununa denk geldim. Çok yazan olmuş. Yeni yorumlarda hâlâ düzelmediğini kronik olduğunu söyleyenler var. Cift dokunuş gereken oyunlarda problem belli oluyormuş. İşlemciden feragat edip X9 mu alsam?

Bu mesajı yazarken Samsung sitesinde dün yazılmış yoruma denk geldim. Sorun güncellemeyle çözüldü demiş bir kişi. Acaba tamamen problem bitti mi?

A9+ sorunu çözüldü

A9 Plus'a karar vermiştim ama yorumlarda incelemelerde multi touch sorununa denk geldim. Çok yazan olmuş. Yeni yorumlarda hâlâ düzelmediğini kronik olduğunu söyleyenler var. Cift dokunuş gereken oyunlarda problem belli oluyormuş. İşlemciden feragat edip X9 mu alsam?

Bu mesajı yazarken Samsung sitesinde dün yazılmış yoruma denk geldim. Sorun güncellemeyle çözüldü demiş bir kişi. Acaba tamamen problem bitti mi?

A9+ sorunu çözüldü
Ha onu unutmuşum. Öyle bir sorun vardı ya. Eğer ucuza bulursanız mağazadan bakıp alın. Ya da Amazon'dan alın, sorun çıkarsa iade edersiniz ve başkasını alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı