LG televizyonlarda yetersiz ön bellek hatası

Crexs

Hectopat
Daha fazla  
LG 43nano756pa veya LG 55UP77006Lb modellerinden birisini satın alacaktım. Fakat LG marka TV'lerde ön bellek hatası olduğunu ve bu sorunun webOS yazılımından kaynaklı, otomatik ön bellek silme olmadığı için böyle bir sorun çıktığını gördüm. Samsung tarafında tizen yazılımı olduğu için bu yazılımda böyle bir problem olmadığını otomatik ön bellek temizle özelliği olduğunu bazı videolarda söylüyorlar. Bu bilgiler ne kadar doğru gerçekten LG tarafında böyle bir sorun yaşanabilir mi? Samsung da böyle bir hata gerçekten yok mu?

LG 43nano756pa veya LG 55UP77006Lb modellerinden birisini satın alacaktım. Fakat LG marka TV'lerde ön bellek hatası olduğunu ve bu sorunun webOS yazılımından kaynaklı, otomatik ön bellek silme olmadığı için böyle bir sorun çıktığını gördüm. Samsung tarafında tizen yazılımı olduğu için bu yazılımda böyle bir problem olmadığını otomatik ön bellek temizle özelliği olduğunu bazı videolarda söylüyorlar. Bu bilgiler ne kadar doğru gerçekten LG tarafında böyle bir sorun yaşanabilir mi? Samsung da böyle bir hata gerçekten yok mu?

Her iki işletim sistemininde yetenekleri ve desteği sınırlı.
Android'li bir Philips modeline bakın.

O zaman diyecek bir şey yok.
Samsung LG'ye göre daha hızlı ve verimli.
Dediğiniz gibi işletim sistemide başarılı.

Siz Android TV kullanıcısı mısınız yoksa bir bilgi birikiminiz var ona göre mi konuşuyorsunuz bilmiyorum fakat Android TV'lerde birçok şikayet duydum. Örnek vermem gerekirse belirli bir süre sonra donma, kasma, yavaşlama, ses problemleri veya Google üzerinden film izlerken bazen mobil olarak bazen masaüstü olarak çalışıyormuş vs bu tarz problemler varmış. Buna ek olarak Android yazılımını kullanan markalar da pek sevdiğim ve güvendiğim markalar değil bundan dolayı ön yargım var. Konumda bahsettiğim gibi LG de böyle bir sorun mevcut ise Samsung TV'lerde o tarz bir sorun yoksa LG'den vazgeçip Samsung TV almaya karar vereceğim.

Bu bilgiler ne kadar doğru gerçekten LG tarafında böyle bir sorun yaşanabilir mi?

Ben de webOS 2 olan LG TV kullanıyorum. Aynı anda 2-3 farklı video izlemeye çalışınca falan, dediğiniz problem yaşanıyor. Özellikle de tarayıcı üzerinde bu problem can sıkıyor. Ancak diğer streaming uygulamalarında problem olmuyor.

Televizyonu televizyon olarak alın. Yanına Xiaomi Mi 4K alın keyfinize bakın. Herkes kendi işini yaparsa daha az sorun çıkar. Ben öyle yapıyorum.

Geri
Yukarı