LGS 2023'te yaşadığım başarısızlık

Arkadaşlar LGS 2023'te neden ise denemelerde ort. Matematikte 15 net yapardım, puanım 440 civarı gelirdi, LGS'de öyle olmadı, 400 aldım ve matematikte 8 net yapabildim, cidden moralim bozuk ve babam benimle konuşmuyor, sanayiye vereceğim seni diyor okuldan alacağım diyor. Bana tavsiye verebilecekler yazsın, şu tip tavsiyeler (hayat hikayesi, eski dönem eğitim hayatı vs.) İstemiyorum. Gerçekçi ve döneme uygun yazın.

Dönem boyunca o kadar çaba sarf etmeme rağmen hepsi suya düştü. Üstelik imam hatip ya da sosyal bilimler liselerini hiç istemiyorum, acaba 420-430 puanlık herhangi bir lise beni alabilir mi?

Aldığın puan gayet iyi. Ben 280 puan almıştım LGS de ona rağmen iyi bir lise almıştı:D hayli hayli bir fen lisesine yerleşirsin gibi. Net kaybın ise stres, konular arasındaki soru değişikliği gibi nedenler olabilir. Ama üzülecek bir şey yok baban seni korkutmak için sananiye vereceğim diyordur:)

Dostum baban sana kızgın. Normal sen de kendine kızgınsın. Bu da normal. Bir de imam hatip olayı zorunlu değil. Yani çok şükür hala zorunlu değil. Puanın 400 olması büyük başarı. Olaya iyi açıdan bak. Bilgiyle gideceksin liseye. Bu çok büyük bir artı. Gittiğin her okulda dereceye girme ihtimalin artıyor. Devam et böyle. Lise üniversiteden çok da önemli değildir. Başarılı her çocuk liseden iyi bir üniye gider. İçin rahat olsun. Ve tebrik ederim seni... 400 puan almak da zor.

Çalışsaydın.
Keşke sende çalışsaydın :)

Keşke sende çalışsaydın :)
Haklısınız. Keşke çalışsaydım.

Küçücük çocuk gelmiş burada dert yanıyor, tavsiye istiyor böyle bazı şeylerden yoksun insanlarda bu şekilde cevaplar veriyor işte saygı sevgi ne bilmez varlıklar.
Senden mi öğreneceğim saygıyı, sevgiyi? En mantıklı cevabı verdim. Lise hayatında telafi edecektir başarısızlığını. Fakat kekolarla dolu bir lisede okuma ihtimali de var. İyi bir arkadaş ortamı olmaz sadece. YKS'de güzel başarılar elde edebilir.

Senden mi öğreneceğim saygıyı, sevgiyi? En mantıklı cevabı verdim. Lise hayatında telafi edecektir başarısızlığını. Fakat kekolarla dolu bir lisede okuma ihtimali de var. İyi bir arkadaş ortamı olmaz sadece. YKS'de güzel başarılar elde edebilir.
400 puanla ne kekosu?

Geri
Yukarı