LGS'ye nasıl çalışılmalı?

Fatiwh

Picopat
Öncelikle şunu söyleyeyim; 1 ay kala mı çalışmaya başladın vb. demeyin. Sınava seneye gireceğim. Anadolu lisesine gitmek için günde kaç saat çalışmam gerek?

Öncelikle şunu söyleyeyim; 1 ay kala mı çalışmaya başladın vb. demeyin. Sınava seneye gireceğim. Anadolu lisesine gitmek için günde kaç saat çalışmam gerek?

Normal okul ödevlerini saymazsanız eğer okul ile paralel ilerleyen düzenli bir program dahilinde günde 2 saat çalışma + 1 saat soru çözümü ile çok rahat bir Anadolu lisesi kazanırsınız hatta fen lisesini zorlarsınız.

LGS çok zor değil her gün işlediklerinin tekrarını yap son 3 aya kadar her gün 40 50 soru çöz son 3 ay 50 60 soru çöz yeter.

LGS çok zor değil her gün işlediklerinin tekrarını yap son 3 aya kadar her gün 40 50 soru çöz son 3 ay 50 60 soru çöz yeter.

Dostum fazla bir konu tekrarına gerek yok ortaokul seviyesinde ve hedef yüksek ise bu sorular yeterli değil.

Dostum bu sınava geçen sene girmiş ve 480 küsur bir puan almış biri olarak sana çok abartılan bir fen lisesi ve ortalama bir Anadolu lisesinin farkını söyleyeyim fen lisesinde 9. sınıftan başlıyorlar öğrenciyi zorlamaya ve motivasyonunu vs. tüketmeye. O yüzden bu sınavı çok da önemsememeni tavsiye ederim. 2. si ise sana tavsiyem az çalışıp düzenli çalışman. Ve dershane ve özel derse aynı anda gitmiş biri olarak sana bu konuda tavsiyem sadece 1, belki 2, çok azimliysen de 3 dershaneye ya da özel bir kuruma denemelere girmek için kaydol. Hem gereksiz zaman kaybetmezsin hem de çok daha ekonomik olur. Sene başındaki deneme sonuçlarıyla hedeflerini kıyaslama alakası olmayacak ki ben 350 civarı bir puanla başlamıştım ve 450 civarıyla başlayıp benden 20 30 puan eksik alan çevremde çok kişi var. Ama deneme sonuçlarını düzenli bir şekilde sonuçlarını bir listeye yaz bu gerçekten işime yaradı. Günde 10 15 civarı paragraf çöz. 20 soru matematikten yeni nesil ve orta zor arası bir kaynaktan soru çöz ancak bunu sene sonuna doğru 40a kadar yükseltmeye çalış zaten çok kolay gelecek bir yerden sonra. Fenden ise 30 soru çözsen yeter eksiğin yoksa. Bir de din kültürü inkılap tarihi ve ingilizceye de arada bakın çünkü ben yanlış hatırlamıyorsam 3 din kültürü ve 1 inkılap tarihi yanlışı yapmıştım. Yazın da çalışmanı tavsiye ederim ama soru çözme. Uzun süre ders çalışacaksın ve sıkılacaksın yorulacaksın. Sadece ilk dönemden matematik ve Türkçe konularını biraz öğren ki kulak aşinalığı olsun. Bilmen gereken son şey ise liseye geçtiğinde muhtemelen rahatlamayacaksın. Bu kadar olmasa da azmini devam ettirmen ve konuları iyi öğrenmen gerekecek. Sınavda başarılar dilerim ve hayati bir sınav olmadığını unutmamanı dilerim.

Sağ olun hocam.

Fen lisesine bence gitmeyin hocam saçma şekilde girince çıkamıyorsunuz da.

Dalgasına yazdım soru çözmesine gerek bile yok Anadolu lisesine girmek istediğini belirtmiş. Sadece tekrar yapsa yeterli.

Tekrara gerek yok.

fen lisesinde 9. sınıftan başlıyorlar öğrenciyi zorlamaya ve motivasyonunu vs. tüketmeye.
Evet hocam biliyorum. O yüzden ne fen lisesi ne de düşük bir lise istiyorum. Ben ne fen lisesinde günde saatlerce çalışmaya ayak da uyduramam. Ne de düşük bir lisede kopya çekerek bile 30 alabilen gece sokaklarda “kelebek falan anlarsın tehlikeliyiz kanzi” kafasındaki vatana millete hayrı olmayan serserilerle aynı ortamda bulunamam.

Evet hocam biliyorum. O yüzden ne fen lisesi ne de düşük bir lise istiyorum. Ben ne fen lisesinde günde saatlerce çalışmaya ayak da uyduramam. Ne de düşük bir lisede kopya çekerek bile 30 alabilen gece sokaklarda “kelebek falan anlarsın tehlikeliyiz kanzi” kafasındaki vatana millete hayrı olmayan serserilerle aynı ortamda bulunamam.

En güzeli hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı