Logitech G230 vs G430?

hakan013

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oyuncu kulaklığı almayı düşünüyorum. Logitech g230 g430 arasında gidip geliyorum. Kulaklıkların eksi yönlerini soyler misiniz? Herhangi bir kulaklik da onerebilirsiniz. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Ben de öyle duydum. Logitech G430 kulaklık ve yanında Logitech G502 oyuncu mousesini alıcam. Yakın zamanda umarım yeterli performansı alırım.

Ben G430'dan memnun değilim açıkcası.

Logitech G430 cızırtı sorunu | Technopat Sosyal

O sorunu kısmen çözdüm ama cidden g430 u önermem onun yerine Asus Cerebrus veya g230 alabilirsin. 7.1 gerçekten gereksiz ve kullanışsız ilk başta vay be diyorsun ama bir işe yaramıyor tek yaptığı sesi daha dipten vermek. CS:GO gibi oyunlarda ayak seslerini falan duyarken zorlanıyorsun daha doğrusu duyuyorsun ama sesler bulanıklaşıyor ve karışıyor sağdan gelen sesi sağ arka ile falan karışıtıyor.

Kardeş kulaklık degistinmi garantiye yolla. Bir suru Türk youtuber'larda bundan var ayrıca onun ayarlari mevcut. Ben teknosadan alicam ve Logitech G300'e sahibim. G502 almayi dusunuyorum. Herhangi bir sıkıntı olursa urun iadesi yaparım. Teknosa'da 299 TL iken G502 bimeksde 250 TL ve 25 TL hediye çeki var.

G230'un rahatlık açısından problemi yok ama mikrofonu çok kalitesiz neredeyse sesimi hiç almıyor. Kaliteli bir ses kartıyla belki çözülebilir ama sanmıyorum çok fazla düzeleceğini.

Ben ses kartı almak yerine G430 almayı düşünüyorum. Bayram dolayısıyla mağazalarda fiyatlar artmıştı. Buaralarda bakıp alıcam ona gore yorum atarım.

Eğer dizüstü kullanıyorsan G430'un yanında gelen USB ses kartı işe yarar. Her durumda dizüstülerdeki entegre ses çiplerinden daha kaliteli ses veriyor. Ayrıca G430'un surround sistemi de tatmin edici, özellikle oyunlarda sesler çok daha iyi hale geliyor fakat bazı eksileri var. Ses seviyesi düşük (bana göre), müzik ve filmlerde ses tatmin edici değil ayrıca yüksek düzeyde ses kalitesi düşüyor. O fiyat aralığında Razer ya da Asus kulaklıkları da incelemeni tavsiye ederim, eğer surround özelliği olan bu fiyatta tatmin edici başka bir kulaklık bulamazsan alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı