LoL FPS Sorunu

cakin145

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bana yardımcı olur musun?
Bu arada bilgisayarlar hakkımda pek bilgim yok anlıcağım dilde konusur musunuz?
Monitörü ve kasayı birbirine bağlıyan ucları mavı olan kablo var ismini bilmiyorum siz anlamıssındır.
Normalde o kasanın arka tarafındaki alt bölüme takılıydı fakat bilgisayarı kapattığımda çok zor açılıyordu 2-3 kere daha kapatıp açıyordum ekran geliyordu.
En son kapattıktan sonra birdaha hiç gelmedi bende kasaya bağladığım mavi ucu kasadaki üst tarafa taktım ekran geldi kullanabiliyorum.
Bilgisayarı ilk açtığımda driver i gülcelleyin v.s diye mesaj geldi onuda yaptım fakat uste takılıyken hiçbir oyunu oynuyamıyorum.
En basitinden league of legends da yüksek grafikerle 140fps de oynarken suan en düşükte 5-20 arası fps de oynuyorum.
Ne yapmam lazım bana yardımcı olabilirmisin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız yanmış olabilir. Bu yüzden siz onboarda takmışsınız. Açıklık getireyim. Normalinde alt taraftaki harici ekran kartının girişidir. O mavi dediğinizde VGA'dır. Asıl ekran kartının girişine taktığında daha iyi performans alıyorken sen bu sefer Anakartının VGA girişine yani üst taraftakine bağlamışsın. Onboardı kısaca anlatayım. Anakartla işlemci arasında gelip giden bir bağ diyelim. Sen öyle anla işlemciye entegre edilmiş. Yani işlemcinin içindeki dahili ekran kartı onboard kartın olmuş oluyor ve sen şuanda onu kullanıyorsun. Bu dahili ekran kartı senin o kasandaki asıl ekran kartının verdiği performanstan daha az performanslı olur. Bu yüzden sen artık oyunlarda daha az performans ve daha az fps alıyorsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı