MacBook harici monitörde ses ayarlanmıyor

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Air M.2 13". USB Type-C hub üzerinden ses ayarı yapılmıyor. Diğer cihazlarımda (telefon ve tablet) Type-C hub ile monitörde sesini ayarlayıp kullanabiliyorum ancak bu laptopa bu kadar para verdikten sonra ucuz bir laptopun bile yapabildiği bir şeyi yapamaması hoş olmadı. Çözümü bilen var mı?

Sesi hdmi üzerinden mi veriyorsun ? Direk monitörde ses giriş soketi mi var yoksa hoparlör mü ? Monitör üzerindeki ses giriş soketinden ses almaya çalışıyorsan bunu yapamaması gayet normal.

Sesi hdmi üzerinden mi veriyorsun ? Direk monitörde ses giriş soketi mi var yoksa hoparlör mü ? Monitör üzerindeki ses giriş soketinden ses almaya çalışıyorsan bunu yapamaması gayet normal.
Monitörün hoparlörü var HDMI üzerinden ses almaya çalışıyorum. Ses veriyor ama ful şiddette. Ses düzeyini azaltıp arttıramıyorum. Diğer cihazlarımdaki Type-C HDMI üzerinden ayarlayabiliyordum.

Sanırım bunun bir çözümü yok. Benim şu an harici hoparlörüm var. Parlaklığı monitörün kendi kumandasından, sesi de hoparlörün kendi kumandasından yapıyorum. Bilgisayarın bu özelliği desteklememesinden değil de monitörün buna izin vermemesi sanırım. Apple'ın kendi monitörlerinde bu yapılıyor.

Sanırım bunun bir çözümü yok. Benim şu an harici hoparlörüm var. Parlaklığı monitörün kendi kumandasından, sesi de hoparlörün kendi kumandasından yapıyorum. Bilgisayarın bu özelliği desteklememesinden değil de monitörün buna izin vermemesi sanırım. Apple'ın kendi monitörlerinde bu yapılıyor.
Çok eski Windows bilgisayarımda bile ses düzeyini ayarlayabiliyorken bu durum gerçekten can sıkıcı oluyor. Desteğe yazdım onlar da bilmiyor, cihaz geri bildirimine de yazdım ancak yüksek ihtimalle umursamazlar. Sırf Windows gibi kafamı ağrıtmasın diye aldım daha beter çıktı. Çözüm bilen varsa gerçekten minnettar olurum yoksa yeni hoparlör almak hem maliyetli hem de masada gereksiz yer kaplayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı