Meslek Lisesinden Üniversite Kazanılır Mı?

@Ens1011 hocam ben lisede o bölümü okumadığıma bin pişmanım. Eğer liseden Eletktrik-Elektronik mezunu olsaydım şuan memurdum. İş imkanı çok geniş bir bölüm değeri bilinmeli.

Siz hangi bölümden mezun olmuştunuz?
Üst mesajımda yazmıştım. Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Donanımı. Bize 2007'de bu meslek geleceğin mesleği dediler gittik okuduk, bin pişmanım Elektrik-Elektronik okumadığıma.

Seni tanıyamadığım için kazanabilir misin, bilemem. Fakat meslek okuyup, üniversite kazanmak mümkün. Tam puan alanlar bile var. İnternet'e girip, biraz araştırırsan meslek mezunu bir kız öğrencinin tam puan aldığını görebilirsin. Meslek okuyorsan bayağı zorlaman ve kafa patlatman lazım. O zaman hak ettiğini alırsın eminim.

Sen yine evdeyken Anadolu liselerindeki derslerden geri kalma ve onları öğrenmeye çalış. Yazın 3 ay tatil yapacağına gerekirse az bir süre tatil yap ve geri kalan zamanda ise dershaneye git. Dershaneye gidemezsen bile her gün verimli şekilde çalış.

Daha önünde kazanmak için çok fazla zamanın var. Sen çalışmaya devam ettiğin sürece günü gelir kazanırsın. Çünkü aklını son sene kullanıp, 1 yıl içerisinde bile sıkı bir çalışma yaparak güzel bölümleri tutturan öğrenciler de var. Hatta bu nadiren olan bir şey değil, sık sık yapılır. Herkes gibi sen de başarabilirsin.

Gelecek kaygısı hiç çekme çalışırken. Düşüneceğin daha önemli şeyler var. Bu bölümde de önün açık. Son olarak sınavı tekrar denemek kötü bir şey değil. Hatta kötü bir puan alan birisi için tekrar denemek "hayatını kurtarmaya çalışmak" anlamına gelir. Zaten arkadaşlar yukarıda örneğini vermiş, hayatın boyunca yaşayacağın yılların yanında 1 yıl hiç kalıyor.

Merhaba arkadaşlar ben Bursa'da bir meslek lisesinde okumaktayım. Alanım tekstil boya ve apre laborantlığı. Ben ve ailem yurt dışına çıkıp üniversite okumamı istiyoruz. Bunu nasıl yapabilirim?
Cevaplarınızı bekliyorum. Bu konuda geçmiş kariyer yapmış kişilerden cevap bekliyorum.

Son düzenleme:
Meslek lisesinden üniversite kazanılmaz direkt şehir efsanesi. İş tamamen kişide biter, kişinin çalışmasına göre de değişir. Bir kişi düzenli çalışırsa kazanır, neden kazanmasın?

Ben lisede Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Bakım ve Onarım okudum. Şu an Ön Lisans Elektronik okuyorum. Okulu bitirince DGS'ye gireceğim. Bakalım ne kazanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı