Mi 9T Pro Evolution X ROM atma

kankabenmuck

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, cihazıma ROM atmak istiyorum ancak bir türlü beceremedim. Bilgi sahipleri yardımcı olabilir mi?

İlk önce telefonun bootloader kilidini açmanız lazım. Açtıktan sonra cihaza TWRP kurmanız lazım. Kurduktan sonra hangi ROM'u kuracaksanız flaşlayacaksınız gerekiyorsa Firmware de indirip flaşlamanız lazım. Sölediğim şeylerin hepsini anlatmam çok uzun sürer internette onlarca video var kendin bulabilirsin. Mesela TWRP nasıl kurulur diye yazınca hemen bulursun.

İlk önce telefonun bootloader kilidini açmanız lazım. Açtıktan sonra cihaza TWRP kurmanız lazım. Kurduktan sonra hangi ROM'u kuracaksanız flaşlayacaksınız gerekiyorsa Firmware de indirip flaşlamanız lazım. Sölediğim şeylerin hepsini anlatmam çok uzun sürer internette onlarca video var kendin bulabilirsin. Mesela TWRP nasıl kurulur diye yazınca hemen bulursun.

Hocam cihaz kaçak TWRP falan kurulu oralarda sıkıntı yok. Firmware flaşlarken error 1 yiyorum en sonunda pes edip stock ROM kurup geçtim. 6 yıldır aynı sürümü kullanmaktan sıkıldım. ROM'u ve Firmware'ı SD karta yüklesem o şekilde Custom ROM atabilir miyim? TWRP de depolama alanı olarak SD kart seçili ancak SD karttan değil bilgisayardan atıyorum dosyaları.

Hocam cihaz kaçak TWRP falan kurulu oralarda sıkıntı yok. Firmware flaşlarken error 1 yiyorum en sonunda pes edip stock ROM kurup geçtim. 6 yıldır aynı sürümü kullanmaktan sıkıldım. ROM'u ve Firmware'ı SD karta yüklesem o şekilde Custom ROM atabilir miyim? TWRP de depolama alanı olarak SD kart seçili ancak SD karttan değil bilgisayardan atıyorum dosyaları.

Error 1'i Firmware uyumlu olmadığı zaman veriyor. Bazı ROM'larda Firmware kurmana gerek yok ne kuracağını söylersen bakabilirim uğraşmazsın. Bilgisayardan atabiliyorsun ROM'u.

Bunu indirin, TWRP'den wipe sekmesinden format data yap, wipe data kısmından dalvik, cache ve internal Storage'yi sıfırlayın sonra ROM'u flaşlayın. Firmware istemiyor ve KernelSU ile rootlu olarak geliyor.

Hocam cihaz yurt dışı Backup aldığım müddetçe herhangi bir sıkıntı olur mu? Bir de bu ROM'u kurduktan sonra ekstra Google servislerini kurmalı mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı