Mobil oyun oynarken 60 FPS olmasına rağmen kasıyormuş gibi hissettiriyor

Tensar

Picopat
Daha fazla  
Yukarıda dediğim gibi oyun oynarken sanki kasıyormuş gibi hissediyorum ama FPS uygulaması 60 FPS olarak gösteriyor. Acaba telefonum 120 Hz olduğu için gözlerim 120 FPS'e mi alıştı?

Telefon 120Hz ise kasıyormuş gibi hissettirmesi normal, FPS değerleri ekranın desteklediği Hz değerinin altına düştüğü zaman bu şekilde kasma hissiyatı oluşturur.

Telefon 120Hz olsa da sürekli 120Hz de çalışmıyor ekranları standart olarak.
Kasıyor gibi hissetmenin nedeni anlık FPS düşüşü olabilir, telefon ısındığı için frame time anlık yükseliyor olabilir. Arkada çalışan başka uygulamalar olabilir. Veya bir sıkıntı yok senin gözün yüksek FPS'e alışmış olabilir.😀

Kasıyor gibi hissetmenin nedeni anlık FPS düşüşü olabilir, telefon ısındığı için frame time anlık yükseliyor olabilir. Arkada çalışan başka uygulamalar olabilir. Veya bir sıkıntı yok senin gözün yüksek FPS'e alışmış olabilir.😀

Kesinlikle cihazla ilgili bir problem değil. Yani ne bileyim böyle akıcı ama pürüzlü akıcı gibi geliyor umarım anlamışsınızdır.

Neden var böyle bir şey ya? Kaliteli ekranlarda bu önlenebiliyor mu?

Pil güzel kardeşim pil çabuk bitmesin diye elini ekrandan çektiğinde Hz 60'a düşer.
Onu demiyorum anlamadan gülücük atmışsın. Sadece telefon ekranlarından kastetmiyorum genel olarak tüm ekranlarda bu problem varsa üst düzey bazı ekranlarda bu sorunun önüne geçilebilmiş mi onu soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı