Monster Huma H5 nasıldır?

cuttty

Decapat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Developer
Selam arkadaşlar, konu şu şekilde;
Bir zamanlar Huawei Matebook D15 almayı planlıyordum ama Hepsiburada'daki 9500 TL fiyatı sayesinde bu planımdan vazgeçtim ve 9, 999TL'ye Monster Huma'yı buldum. 500 TL daha verip Monster gibi bir marka varken neden Huawei alayım ki?
Huma alma sebeplerim;
1) Ömür boyu ücretsiz bakım garantisi
2) 2 yıl garanti
3) Daha düzgün teknik servis
4) İlk 30 gün içinde 1 adet ölü pixel çıksa bile birebir panel değişimi garantisi
5) İlk 15 gün koşulsuz iade garantisi
6) Aydınlatmalı klavye
7) M.2 SSD
8) Hoparlörlerin ön kasada olması (klavye yanlarında)

Monster Huma H5 V3.1 15.6"

• Intel i5-1135G7 4C/8T; 8MB L3; 4GT/s; 2,4 GHz > 4.7GHz; 28W; 10nm
  • Intel® Iris® Xe Graphics (80 Yürütme Birimi)
  • 15, 6" FHD 1920x1080 165Hz IPS Mat LED Ekran
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 1.2-3200MHz
  • 500GB Crucial P2 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4
  • FreeDOS (İşletim sistemi bulunmamaktadır)
  • Beyaz Arka Aydınlatmalı Klavye
Sizce doğru bir tercih mi yapmışım?
  • 16, 7mm İncelik
  • 1.7Kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye

peki asus zenbook nasıldır?
Güzel modelmiş ama bu dururken alınmaz.

OLED ekran, 5500U işlemci.

birde bu dediğiniz 60hz ekrana sahip,huma ise 165 hz
Güzel modelmiş ama bu dururken alınmaz.

OLED ekran, 5500U işlemci.
arada 2,7 neredeyse 3 kat fark var

Son düzenleme:
peki asus zenbook nasıldır?

birde bu dediğiniz 60hz ekrana sahip,huma ise 165 hz

arada 2,7 neredeyse 3 kat fark var
Biri OLED biri IPS panel yalnız. OLED panellerin ne kadar pahalı olduğunu ve kalitesini duymuşsunuzdur. OLED ekranlı TV'ler uçuk rakamlara satılıyor, o şekilde örnek verebilirim.

Hz olayı daha çok oyunlarda önemli. Huma'da da harici grafik kartı olmadığı için herhangi bir oyunda (çok eski oyunlar hariç) 165 fps göremeyeceksiniz zaten. Sadece Hz farkı içini OLED gibi bir nimetten vazgeçmezdim ben olsam.

Bir de işlemci olarak Asus'taki 5500U > Monster'daki 1135G7.

Bu açılardan Asus VivoBook daha avantajlı görünüyor. İnceleme videoları seçiminize yardımcı olabilir, hangisini seçerseniz hayırlı olsun şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri OLED biri IPS panel yalnız. OLED panellerin ne kadar pahalı olduğunu ve kalitesini duymuşsunuzdur. OLED ekranlı TV'ler uçuk rakamlara satılıyor, o şekilde örnek verebilirim.

Hz olayı daha çok oyunlarda önemli. Huma'da da harici grafik kartı olmadığı için herhangi bir oyunda (çok eski oyunlar hariç) 165 fps göremeyeceksiniz zaten. Sadece Hz farkı içini OLED gibi bir nimetten vazgeçmezdim ben olsam.

Bir de işlemci olarak Asus'taki 5500U > Monster'daki 1135G7.

Bu açılardan Asus VivoBook daha avantajlı görünüyor. İnceleme videoları seçiminize yardımcı olabilir, hangisini seçerseniz hayırlı olsun şimdiden :)
zenbook değil de ya vivobook ya da huma düşünüyorum. ayrıntılı bir inceleme yapayım öyle karar veririm

Geri
Yukarı