Monster Huma H5 vs H4

Baranvorkk

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar bilgisayar/yazılım mühendisliği için bilgisayar düşünüyordum, amacın yazılım ve kodlama gibi alanlarda uğraşmak oyunla falan işim yok ancak pilide dışarıda iyi bir süre idare etmeli ve araştırmalarım sonucunda Monster'ın huma serisini tercih etme kararı aldım fakat şimdi 2 model arasında kaldım:
Monster huma H5 v1.1.2
Monster huma H4 v3.2.1
Aralarındaki en belirgin farklar:
Monster huma h5'in: İşlemcisi, pili, ekran kartı
Daha iyi ve aralarında 3500 fiyat farkı var bu laptopu 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum sizce bu fiyat farkına değer mi? 3500 TL daha biriktirip üzerine koymak mantıklımı yoksa zaten yapacağım yazılım Python, C++, PHP olduğundan dolayı Monster huma h4'de ihtiyacımı karşılar mı?

Hocam oyunla işiniz olmadığı için HUMA serisini seçtiyseniz yapmayın. Monster'in daha hesaplı ve sizin kullanım alanlarınıza daha uygun modelleri var. Ayrıca ne H5 gibi pahalılar ne de H4 gibi dandik sistem özellikleri var.

Attığım modeller senin belirttiğin tüm ihtiyaçları güzel bir şekilde karşılar. Hemde uzun bir süre.

1.png

Hocam oyunla işiniz olmadığı için HUMA serisini seçtiyseniz yapmayın. Monster'in daha hesaplı ve sizin kullanım alanlarınıza daha uygun modelleri var. Ayrıca ne H5 gibi pahalılar ne de H4 gibi dandik sistem özellikleri var.

Eki Görüntüle 612649

Hocam ama monster yetkili servisiylede konuştum abra gibi seriler pil ile 2-3 saat götürüyormuş Bana pil gücüde sağlam bir şey lazım.

Hocam o oyun esnasında olmasın ?

Abra A5 V15.8.3 ile Huma H4'ün pilleri aynı. " Gömülü 3 Hücreli Li-Polymer Pil (3S1P 4100mAh / 46.74WH) "

Tabi Abraların parçaları daha iyi olduğu için pilleri daha kısa sürede biter. Ama 2 saatte çok saçma.

Diyeceğim şu ki, Kesinlikle H4 ü önermiyorum. O paraya değecek bir şeyi yok. Sırf pil ise sorun, kesinlikle başka markaları araştırın derim. Bu benim kendi fikrim hocam.

Abra A5 V15.8.3 ile Huma H4'ün pilleri aynı. " Gömülü 3 Hücreli Li-Polymer Pil (3S1P 4100mAh / 46.74WH) "

Tabi Abraların parçaları daha iyi olduğu için pilleri daha kısa sürede biter. Ama 2 saatte çok saçma.

Diyeceğim şu ki, Kesinlikle H4 ü önermiyorum. O paraya değecek bir şeyi yok. Sırf pil ise sorun, kesinlikle başka markaları araştırın derim. Bu benim kendi fikrim hocam.
Sizin bir öneriniz varmı hocam

Tulpar T7 v19.4 kullanıyorum. Pilde film/video izlerken 3/3.5 saatte bitiyor.

Aynı olması bir şey ifade etmiyor. Huma işlemcileri U seri, Abra H seri. Ayrıca huma serisi ergonomik.

Yeni konular

Geri
Yukarı