Monster T7 v5.4 vs t7 v4.3

• Konuyu başlatan Jove
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

Jove

Kilopat
Yer
Ankara
İyi günler.

T7 v5.4:
Monster Notebook Laptop Modelleri ve Fiyatları
T7 v4.3:
Monster Notebook Laptop Modelleri ve Fiyatları

2 ay sonra bu laptoplardan birini almayı düşünüyorum. Küçük bir ihtimal ile video render'ı yapabilirim. Ayrıca Solid Works ve Mathcad programlarını kullanmam lazım. i7 6700HQ benim ihtiyaçlarımı karşılar mı? Malum laptop'lar biraz pahalı eğer bunlardan birini alırsam, bu durumda uzun bir süre tekrar laptop almayı düşünmem. Sadece bu aletleri upgrade etmeyi düşünebilirim. Bu durumda i7 6700K uzun dönemde daha uygun bir karar olur mu? v5.4 ek olarak g-sync özelliği sunuyor ancak benim seçimimde kullandığım parametrelerden değil. v5.4'de 2 fan var, v4.3'de 3 fan var. Technopat incelemesinde 2 fan olması v5.4 için gayet yeterliydi. Toparlamam gerekirse 6700K hem daha güçlü hem de daha uzun ömürlü olacaktır değil mi?

Asıl önemli noktaya gelirsek 2 cihazın içinde de gtx980m var. Pascal mimarili GPU'ların çıkışı da yakın ya da sadece spekülasyon. Her iki durumda da pascal beklemek mi yoksa hali hazırda gtx980m'i almak mı doğru karar olur? Salt performans, kullanım ömrü olarak karşılatırırsanız sevinirim. Bir de 2. planım var: gtx980m'i alıp 1, 2 ya da 3 yıl sonra pascal mimarili x80m modeline terfi etmek. Bu konuda herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Muhtemelen yukarıda bolca anlatım bozukluğu yaptım. Anlamadığınız ya da benim anlatamadığım bir nokta varsa lütfen sormaktan çekinmeyin. Tüm fikirlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Eklemeyi unutmuşum laptop bir zorunluluk. Masaüstü sistem ile ilgilenemiyorum.

Son düzenleme:
2 aya nelere değişir bilemeyiz. Belki bu bilgisayarlar satıştan kalkacak. Technopat'ta uzun süre sonra alınacak sistemler için öneri konusu açmak yasaktır. Alcağınız zaman konuyu açın yardımcı olalım.

İlgili bir yetkili açıklaması şöyle:
Arkadaşlar; sitede 1 aydan uzun süre sonra alınacak sistem konusu açmanın yasak olması, tamamen sizin için düşünülmüş bir uygulamadır. Her an büyüyen ve gelişen teknoloji dünyası içinde, bir ay sonra satın alacağınız sistemi bu günden toplamak büyük bir hata olur. Çünkü piyasa içerisinde fiyatlar ve ürünlerin, yeni çıkan ürünler sonucu, fiyatlarının ve performanslarının değişmesi söz konusudur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı