MSI Katana 17 vs ASUS ROG STRIX G16

Mirza Demir

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süreli arayışlarım sonucunda bu forumdakilerin yardımı ve günlerce YouTube'da izlediğim videolar sayesinde sonunda alacağım laptop için son markalarda ksrar kıldım. Ve bunlar MSI ve ASUS. Şu anda emin değilim hangisini seçeceğimden bütçem 40-50k arası olduğu için laptopların fiyatları önemli değil. Hepsi bu fiyat aralığında zaten. Şu anda bu iki laptop arasında karşılaştırdığım şey malzeme kalitesi, soğutma kalitesi, sıvı metal var mı yok mu, MUX Switch veya Advanced Optimus var mı yok mu, yükseltme yapılabilir mi (burada yükseltme yapılabilir mi derken bahsetmek istediğim şey RAM veya SSD'ler anakarta işlenmiş mi veya biligsayarı bozmadan çıkarabilir miyiz gibi sorular. Kısaca RAM ve SSD'ler upgrade edilebilir mi yani) ve ayrıca yazılımsal kaliteleri nasıl, BIOS yazılımlarında hangisi daha iyidir? Gibi sorularım kalmış durumda. Bu yüzden yardımınızı istiyorum sizce hangisini seçmeliyim?

MSI KATANA 17 4070:

ASUS ROG STRIX G16 4070:
1. G16: ASUS Rog Strıx G16 G614jı-n3188 Intel I7-13650hx 16gb Ddr5 1tb Pcıe Ssd 8gb Rtx4070 16" 165hz Dos Fiyatı, Yorumları - Trendyol

2. G16: ASUS Rog Strix G16 G614jı-n3189 Intel I7 13650hx 16gb 1tb Ssd Rtx4070 165hz Dos 16 Wuxga Notebook Fiyatı, Yorumları - Trendyol

3. G16: Asus ROG Strix G16 G614JI-N3187 8GB RTX4070 13. Nesil i7-13650HX 16GB RAM 1TB SSD 16 inç FHD+ 165Hz

Kesinlike ASUS G16 tercih edilmeli burada, hocamın dediği gibi Katana, STRIX yanında kalitesiz ve daha düşük watt değerine sahip. Diğer sorularınıza gelecek olursam, RAM ve SSD yükseltmek için uygun. 2023 STRIX G16 serisinde sıvı metal bulunuyor. MUX Switch'de bulunmakta.

Kesinlike ASUS G16 tercih edilmeli burada, hocamın dediği gibi katana, STRIX yanında kalitesiz ve daha düşük watt değerine sahip. Diğer sorularınıza gelecek olursam, RAM ve SSD yükseltmek için uygun. 2023 STRIX G16 serisinde sıvı metal bulunuyor. MUX Switch'de bulunmakta.

Sağ olun hocam bilgilendirme için. STRIX alacağım sadece doğrusunu seçmem lazım. Fiyatları 55 bin ile 45 bin arasında değiştiği için hangisi gerçek hangisi sahte emin olamıyorum.
Bunun dışında her şey okey, özelliklede baktığım hiçbir üründe yorum olmadığı için emin olamıyorum.

Sağ olun hocam bilgilendirme için. STRIX alacağım sadece doğrusunu seçmem lazım. Fiyatları 55 bin ile 45 bin arasında değiştiği için hangisi gerçek hangisi sahte emin olamıyorum.
Bunun dışında her şey okey, özelliklede baktığım hiçbir üründe yorum olmadığı için emin olamıyorum.

Attığınız linklerdeki satıcıları bilindik satıcılar. En ucuz teknorya galiba Trendyol üstünde. Oradan almanızda sorun olmaz.

Selamlar. Tam olarak bu konu ile araştırma yaparken burayı buldum. İyi ki buldum. Ben de iki ürün arasında gidip geliyorum. En çok merak ettiğim konu ise soğutma olarak hangisi daha iyi? Sıvı metal olayını biraz araştırınca sanırım daha iyi termal oluyor gibi bir şeyler buldum. Masaüstü bilgisayarı kullandım hep sıvı soğutmalı. Şimdi ise taşıyabilip oyun oynayacağım bir laptop almak istiyorum dolayısı ile laptop konusunda çok fazla acemiyim.

Selamlar. Tam olarak bu konu ile araştırma yaparken burayı buldum. İyi ki buldum. Ben de iki ürün arasında gidip geliyorum. En çok merak ettiğim konu ise soğutma olarak hangisi daha iyi? Sıvı metal olayını biraz araştırınca sanırım daha iyi termal oluyor gibi bir şeyler buldum. Masaüstü bilgisayarı kullandım hep sıvı soğutmalı. Şimdi ise taşıyabilip oyun oynayacağım bir laptop almak istiyorum dolayısı ile laptop konusunda çok fazla acemiyim.
Katana 17 b12vfk yani bahsi geçen laptobun aynısının rtx4060 lısı elimde, kaliteli oyunlarda grafiği sona çektiğimde işlemci 90 95 derece daha üstüne çıkmıyor çünkü frenleme yapıyor. Strix tercihiniz olsun gerek kalite gerek kasa gerek soğutma olarak.

Katana 17 b12vfk yani bahsi geçen laptobun aynısının rtx4060 lısı elimde, kaliteli oyunlarda grafiği sona çektiğimde işlemci 90 95 derece daha üstüne çıkmıyor çünkü frenleme yapıyor. Strix tercihiniz olsun gerek kalite gerek kasa gerek soğutma olarak.
konuya geç yazıyorum ama bende şuan laptop bakıyorum bu iki model arasında gidip geldim büyük ihtimalle msi katana alıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı