MSI mı, Monster mı?

MSİ aşırı değilde yinede ses yapıyor. Arkadaşım yeni aldığında gitmiştim. Sohbet ederken hafiften kulakların duyuyor. GTA 5'i High/Very High'ta oynuyordu. Bilgisayar elinde 3 ay durduğu için ısınma sorunu için net bir cevap veremeyeceğim. Zaten oyun oynarken kulaklık takacağını düşünürsek iki markada sıkıntı olmaz. Ama benim gönlüm Monster'da. Türk markasına destek çıkalım. Birde modelini tam hatırlamıyorum ancak ekran kartı GTX 850M idi ve 4000TL verdiklerini söyledi. Zaten babası hediye olarak habersiz almış ;)

MSİ aşırı değilde yinede ses yapıyor. Arkadaşım yeni aldığında gitmiştim. Sohbet ederken hafiften kulakların duyuyor. GTA 5'i High/Very High'ta oynuyordu. Bilgisayar elinde 3 ay durduğu için ısınma sorunu için net bir cevap veremeyeceğim. Zaten oyun oynarken kulaklık takacağını düşünürsek iki markada sıkıntı olmaz. Ama benim gönlüm Monster'da. Türk markasına destek çıkalım. Birde modelini tam hatırlamıyorum ancak ekran kartı GTX 850M idi ve 4000TL verdiklerini söyledi. Zaten babası hediye olarak habersiz almış ;)
4,000 TL mi? GTX850M için fazla değil mi? Sanırım baya oldu o bilgisayarı alalı.

İşlemci ve GDDR bakımından uçuk bir fark yaratmıyor değil mi? MSI tek fana sahip olmasına rağmen Monster' ın çift fanlı performansında bir soğutma sağlıyor. Ayrıca daha sessiz. RAM DDR4 yeni nesil. Bence bu bir avantaj. Bilgisayar hem çift fanlı olacak ama tek fan performansını veremeyecek ve ses yapacak. O zaman o donanımları içeren bilgisayarı almama ne lüzum var? :rolleyes: Dediğim gibi işlemci ve GDDR bakımından pek fark yaratmayacaksa MSI' a yöneliyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

GDDR5 or DDR3 DOES MATTER with NVIDIA GeForce GTX850M graphics - MSI Gaming Series
Bu karşılaştırma GTX850M için. GTX950M için de aynı karşılaştırma söz konusu olabilir. Aralarındaki fark bence fazla. GDDR5 - GDDR3 karşılaştırması bulamadım. Acaba GDDR3 ile DDR3 aynı mıdır? Eğer aynı falansa Monster' a yönelebilirim. Tek korkum fan sesi. (n) Monster kullanan hiç kimse yok mudur yahu? Tecrübesiyle bana yol gösterecek? :)

Eğer fan sesi/ ısınma düzeyi normal seviyedeyse Monster' a yöneleyim ben.

Isınma bir süreden sonra mutlaka iki markada da olacaktır. Bu arada bilgisayarı geçen yıl aldılar eski değil. (y)
1 yıl da az bir süre değil hani. :LOL::LOL::LOL::LOL:

Yorumlarınız için teşekkürler, çok yardımcı oldunuz.

Kararım Monster yönünde. Stoklara geldikten sonra satın alacağım. İnceleme yaparım. (y)

Ben MSI diyorum neden diye sorarsan basit bir şekilde açıklayayım arkadaşlar uzun uzadıya yazmış zaten: Bende GE62 var arkadaşımda Tulpar T7 vardı en kaliteli kasalarından, ikisini de kullandım MSI çok daha güven veriyor, arkadaşımın laptopunun ekranı bozuldu servise gönderecek ama format atın düzelir diyorlar sürekli. Ben de her yerde monster'ın müşteriye önem verdiğini duydum ama bunun sebebinin çok kalitesiz ve ucuz malzemeler kullanarak bir hata çıkarsa yenisiyle değiştirmelerini eskilerini ucuz olduklarından acımadan attıklarını düşünüyorum. Çünkü ürün 3 gün içinde geri geliyor ve ürünü alırsan bir sorun çıkma ihtimali %30-40 felan. MSI ise kalitelidir masaya koyduğunda oturur izlersin performansa gelince 10 saat çalıştırırsın ama onlarca mühendisin bu işi yapıp oyun bilgisayarı diye sattığını bildiğinden en ufak tereddüt etmezsin :)

Ben MSI diyorum neden diye sorarsan basit bir şekilde açıklayayım arkadaşlar uzun uzadıya yazmış zaten: Bende GE62 var arkadaşımda Tulpar T7 vardı en kaliteli kasalarından, ikisini de kullandım MSI çok daha güven veriyor, arkadaşımın laptopunun ekranı bozuldu servise gönderecek ama format atın düzelir diyorlar sürekli. Ben de her yerde monster'ın müşteriye önem verdiğini duydum ama bunun sebebinin çok kalitesiz ve ucuz malzemeler kullanarak bir hata çıkarsa yenisiyle değiştirmelerini eskilerini ucuz olduklarından acımadan attıklarını düşünüyorum. Çünkü ürün 3 gün içinde geri geliyor ve ürünü alırsan bir sorun çıkma ihtimali %30-40 felan. MSI ise kalitelidir masaya koyduğunda oturur izlersin performansa gelince 10 saat çalıştırırsın ama onlarca mühendisin bu işi yapıp oyun bilgisayarı diye sattığını bildiğinden en ufak tereddüt etmezsin :)
Açıklayıcı bir yorum olmuş, teşekkür ederim. Monster' ı işlemci, GDDR farkından dolayı seçecektim. Dediklerinizi düşüneceğim.

Monster' ın fan sesi yapmadığını bileyim direk yönelirim. Aklımdan çıkar bile MSI. Ama fan sesi bozuyor ya. :kararsız:

Monster marka cihaz hiç kullanmadım. Ama biraz araştırmadan sonra herkes satın aldıktan sonra illa bir şeyler çıktığını söylüyor. Ne yapsam bilemedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı