MSI mı, Monster mı?

Monster her 6 ayda bir ücretsiz olarak laptopu bize yollayın iç dış temizliğini , termal macun yenileme işlemini vs. yapalım diye belirtiyor.Bu sayede ısınma kaynaklı sorunlar sıfıra inecek gibi gözüküyor.Msi'ı aldıktan sonra bu periyodik bakım işi nasıl oluyor ? İki marka arasında bu fark önemli bence.

Bakım için firmaya sormak gerekli ama bir sorun çıkacağını sanmam bakım konusunda. Termal macun temizliği senede bir yapılsa dahi olur bir sorun çıkmaz.

Monster'ı çok kullanmadım evet ama yine de arkadaşta öyle bir sorun çıkınca ve ölü pixel sorunu çıkan birçok kullanıcı olunca böyle şeyleri kafaya takan insanlar için sorun olacağını düşünmeye başladım. Hiçbir firmanın ağızından ölü pixel lafını duymamıştım ama monster bunu çok kullanıyor ve ölü pixel çıkan kullanıcıların geri bildirimleri de hayli fazla. Böyle olunca ben bir tereddüt ettim açıkçası. Geçen sene msi kasalı tulpar t7 alacaktım mükemmel bir bilgisayardı ama fiyatlar arttı ve stoklara yeniden girmedi malesef. O kasa ve clevonun başka bir kasasının ısınma ve ses testlerini yapıyorlar açıkça msi kasalı model ses konusunda da ısınmada da öne geçiyor üstelik tek fanlı bir model bu.

Kesinlikle Monster'ı öneriyorum. Arkadaşım Abra A5 V4.1 kullanıyor, aldığı 2. ayda laptopun fanından bir anda traktör gibi ses gelmeye başlamış. Hemen servise gönderdi, servis çok iyi ilgilendi. Fanı tamir ettiler, hatta laptopun üzerinde küçük bir çizik vardı, onun için de servise gönderilmesini istediler. Müşteri memnuniyeti çok iyi. O fan olayından başka bir sorun çıkmadı, 1 yıldır çalışıyor makina. Senin alacağın GL62'nin fiyatına GTX 960M'li Abra A5 V4.1 almıştı arkadaşım.

Hocam onun yerine Abra A5 V4.1.1 var. Arkadaşımın bilgisayarı ile neredeyse aynı, sadece ekran kartı belleği farklı. Size önerim Monster almanız.
Bilgisayar da çok kabaymış be abi. Her neyse bütçemi biraz daha arttırıp Abra A5 V5.3 15.6" Gaming Laptop bu bilgisayarı almaya çalışacağım.

Hazır önümüz bayram. :LOL::LOL::ajan:

Bence belirttiğim linkteki bilgisayar cidden kuruşuna değecek türden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı