MSÜ'de puan mı etkili sıralama mı?

Ben girdim bu yıl az çok taban puanlara bakmışsındır. Genel 310 eşit ağırlık 321 aldım. MSÜ sınavının amacı sadece 2.seçim aşamalarına katılacak adayları belirlemek içindir yerleştirmeye etkisi yok. Kara harp ve 3 tane astsubay okulu yazdım. MSÜ'de yeterli puanı alıp barajı geçeceksin önce. Sonra üniversite sınavına gireceksin. Harp okulları AYT puanına astsubay okulları TYT puanına bakacak. YKS'den sonra temmuz başı gibi elemelere gideceksin. Sözlü mülakat spor ve sağlık. Bunları da sıkıntısız geçersen YKS puanın+mülakat puanların toplanacak ve senin ortalama aday puanın oluşturulacak. En son aşamada okullara adayların aldığı toplam puanlara göre çağırım yapacaklar. Eğer puanın iyiyse sana sıra gelecektir. Değilse yedek listelerinde de kalabilirsin ve gelmeme olasığı yüksektir. Tabii okul tercihi yazarken puan türüne ve aldığın puana göre tercih yapmak lazım. Mesela benim sayısal puanım kötü ve hava harp yazsam bile gelmezdi. Onun için gerçekten istediğin kuvvetin okulunu yazmak önemli. İstek sırana göre sallıyorum hava ast kara ast gibi sıralayabiliyorsun. Ben %99 hem harp okulu hem astsubay mülakatlarına çağırılırım haziran sonu gibi inşallah. Olabilecek en net şekilde anlatmaya çalıştım aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin.

Umarım istediğini kazanabilmişsindir. Ben de bu yıl YKS'ye gireceğim eşit ağırlığım ilk hedefim hukuk olmazsa da EA'dan kara harp düşünebilirim ben doğru anladım değil mi taban puan alsam yeterli 2.seçime katılabilmek için sırf bunun şu an AYT'ye odaklanmam gerekirken TYT feni de düşünüyorum bu da beni zorluyor 20 gün falan var sınava zaten YKS'ye kadar halletmiş olurum hepsini TYT'de şu anlık ortalama 55-60 arası yapıyorum.

Ben girdim bu yıl az çok taban puanlara bakmışsındır. Genel 310 eşit ağırlık 321 aldım. MSÜ sınavının amacı sadece 2.seçim aşamalarına katılacak adayları belirlemek içindir yerleştirmeye etkisi yok. Kara harp ve 3 tane astsubay okulu yazdım. MSÜ'de yeterli puanı alıp barajı geçeceksin önce. Sonra üniversite sınavına gireceksin. Harp okulları AYT puanına astsubay okulları TYT puanına bakacak. YKS'den sonra temmuz başı gibi elemelere gideceksin. Sözlü mülakat spor ve sağlık. Bunları da sıkıntısız geçersen YKS puanın+mülakat puanların toplanacak ve senin ortalama aday puanın oluşturulacak. En son aşamada okullara adayların aldığı toplam puanlara göre çağırım yapacaklar. Eğer puanın iyiyse sana sıra gelecektir. Değilse yedek listelerinde de kalabilirsin ve gelmeme olasığı yüksektir. Tabii okul tercihi yazarken puan türüne ve aldığın puana göre tercih yapmak lazım. Mesela benim sayısal puanım kötü ve hava harp yazsam bile gelmezdi. Onun için gerçekten istediğin kuvvetin okulunu yazmak önemli. İstek sırana göre sallıyorum hava ast kara ast gibi sıralayabiliyorsun. Ben %99 hem harp okulu hem astsubay mülakatlarına çağırılırım haziran sonu gibi inşallah. Olabilecek en net şekilde anlatmaya çalıştım aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin.

Benim bir sorum olacaktı ben MSÜ'ye girdim genelden 244 puan aldım ama deniz astsubaylık istiyorum, astsubaylığın baraj puanıda 274 yani ben çağrılır mıyım? Yani mühim olan benim fiziki yeterliliği geçmem ve TYT'den 274 almam mı? Şu an başvursam 244 MSÜ puanı ile kabul edilir miyim fiziki yeterliliğe?

Ben girdim bu yıl az çok taban puanlara bakmışsındır. GENEL 310 EŞİT AĞIRLIK 321 aldım. Msü sınavının amacı sadece 2.seçim aşamalarına katılacak adayları belirlemek içindir YERLEŞTİRMEYE ETKİSİ YOK. Kara harp ve 3 tane astsubay okulu yazdım. MSÜ'de yeterli puanı alıp barajı geçeceksin önce. Sonra üniversite sınavına gireceksin. Harp okulları AYT puanına Astsubay okulları TYT puanına bakacak. YKS'den sonra Temmuz başı gibi elemelere gideceksin. Sözlü mülakat spor ve sağlık. Bunları da sıkıntısız geçersen YKS PUANIN+Mülakat puanların toplanacak ve senin ortalama aday puanın oluşturulacak. En son aşamada okullara adayların aldığı toplam puanlara göre çağırım yapacaklar. Eğer puanın iyiyse sana sıra gelecektir. Değilse yedek listelerinde de kalabilirsin ve gelmeme olasığı yüksektir. Tabi okul tercihi yazarken puan türüne ve aldığın puana göre tercih yapmak lazım. Mesela benim sayısal puanım kötü ve HAVA HARP yazsam bile gelmezdi. Onun için gerçekten istediğin kuvvetin okulunu yazmak önemli. İstek sırana göre sallıyorum hava ast kara ast gibi sıralayabiliyorsun. Ben %99 hem harp okulu hem astsubay mülakatlarına çağırılırım Haziran sonu gibi inşallah. Olabilecek en net şekilde anlatmaya çalıştım aklına takılan birşey varsa sorabilirsin
Benim bir sorum olacaktı ben msü ye girdim genelden 244 puan aldım ama deniz astsubaylık istiyorum, astsubaylığın baraj puanıda 274 yani ben çağrılır mıyım ? Yani mühim olan benim fiziki yeterliliği geçmem ve tytden 274 almam mı ? Şuan başvursam 244 msü puanı ile kabul edilirmiyim fiziki yeterliliğe ?

Benim bir sorum olacaktı ben MSÜ'ye girdim genelden 244 puan aldım ama deniz astsubaylık istiyorum, astsubaylığın baraj puanıda 274 yani ben çağrılır mıyım? Yani mühim olan benim fiziki yeterliliği geçmem ve TYT'den 274 almam mı? Şu an başvursam 244 MSÜ puanı ile kabul edilir miyim fiziki yeterliliğe?

Benim bir sorum olacaktı ben msü ye girdim genelden 244 puan aldım ama deniz astsubaylık istiyorum, astsubaylığın baraj puanıda 274 yani ben çağrılır mıyım ? Yani mühim olan benim fiziki yeterliliği geçmem ve tytden 274 almam mı ? Şuan başvursam 244 msü puanı ile kabul edilirmiyim fiziki yeterliliğe ?
sen başvuruyu yap gene. çünkü bu senenin taban puanları belli olmadı geçen senenin taban puanı var interntette.

MSÜ Kara Harp Okulu sözelden alım yapıyor mu yapıyorsa bu puanlarla girebilir miyim?
Sözel:323
Eşit ağırlık:290
Genel:280
Kara Harp Okulu olmasa da Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu gelir mi?

Geri
Yukarı