Nasıl ayrı eve çıkabilecek güce gelebilirim?

Kütahya, Yozgat gibi uygun yaşama maliyetli şehirlere taşın. Öbür türlü hiç çıkar yol bulamazsın. Kütahya'da asgari ücretle rahat geçiniliyor ama şehir içi kiralar biraz pahalı. Getto mahalleden veya şehir içinden biraz uzak yerlerde kiralar uygun. Aklıma başka bir yöntem gelmedi. İstanbul'dan kesin çık.

Bu arada makine mezunuyum demişsin. Fabrikalarda şef yapabilirler seni bir şansını dene.

Bilgim yok ki ama hocam makine konusunda. Adam beni çırak olarak alırsa dua etmem lazım. İstanbul'dan nasıl çıkacağım düşünüyorum. Fikir için teşekkürler hocam bu arada saygım sonsuz.

Benim de içimde fırtınalar kopuyor ama aileyle bağı koparamadım henüz. Sarı sitedeki yatılı iş ilanlarına bakabilirsin, daha sonra paranı biriktirip sertifika, ehliyet vs alıp daha küçük bir şehre geçiş yapabilirsin.

Ehliyetim var hocam.

Yatılı çalışabileceğiniz bir iş olmalı bilen biri olursa yazsın birkaç ay orada idare edin.
Durumuna çok üzüldüm Allah yardımcın olsun.

Ehliyetin varmış tanıdık var ise özel bir ailenin şoförlüğünü yapabilirsin bazen kalacak yer bile verebiliyorlar.

Hocam peki bu yatılı işte ne kadar çalışmam lazım? Yani sürekli böyle mi çalışacağım? Eve falan çıkmacak mıyım falan vs.

Bir arkadaşım Niğde de elma işine gitmişti 2 ay civarı orada çalışıyor ve sadece uyumak için 4 6 kişilik oda veriyorlar.
Paranı gereksiz yere harcamazsan ve toplaraan birkaç ay başka şehre geçip oda arkadaşı veya tek başına kiraya geçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı