Nasıl ayrı eve çıkabilecek güce gelebilirim?

Hocam maalesef kurye motorları 125 CC onun içinde a sınıfı gerekiyor. Bende de b sınıfı var ama biz sadece 50CC'ye kadar sürebiliriz. O zaman size tavsiyem 12 saatlik fabrika işi bolca mesaiye kalın yani eve pek uğramayın birazcık işleri yoluna koyduktan sonra İzmir veya Manisa'ya taşınıp aynı tarifeyi Vestel'de yapın hem Manisa'da kiralar İstanbul'dan daha uygundur.

Ev yok ki hocam zaten nereye uğrayacağım 😀. 1-2 ay sonra yaşar mıyım onu düşünüyorum ben şu an. Uyku ve kalacak yer sorunum olmasa çift iş bile yaparım. Ama şu an asla bir yere gidebilecek gücüm yok. Düşüne düşüne yıkılmak üzereyim. Adam ilana usta seviyede İngilizce konuşabilen yazmış temizlikçi için. Görünce sinirim bozuldu. Fabrikada da en son gittiğimde eziliyordum ama sanırım çare yok gibi.

Hocam mesajları okumadım fakat aklıma şu geldi, otelde çalışıp orada kalırsanız size indirim yapabilirler.

Hocam onu @ZCPS21 hocam da söylemişti. Bu olur fakat o İngilizce yanında bir de Arapça yazmışlar. İngilizceyi bildik sırada Arapça mı var bir de.

Ev yok ki hocam zaten nereye uğrayacağım 😀. 1-2 ay sonra yaşar mıyım onu düşünüyorum ben şu an. Uyku ve kalacak yer sorunum olmasa çift iş bile yaparım. Ama şu an asla bir yere gidebilecek gücüm yok. Düşüne düşüne yıkılmak üzereyim. Adam ilana usta seviyede İngilizce konuşabilen yazmış temizlikçi için. Görünce sinirim bozuldu. Fabrikada da en son gittiğimde eziliyordum ama sanırım çare yok gibi.
Hocam geçici olarak akrabanızda kaldığınız için öyle demiştim ama sizde haklısınız. Pasajı bulunan iş ilanlarına bakabilirsiniz genellikle otellerde oluyor. Son zamanlarda zaten aptalca kriterler ortaya çıktı bende ileri seviyede İngilizce arayan manav ilanı bulmuştum. Hakkınızda hayırlısı hocam.

Hocam geçici olarak akrabanızda kaldığınız için öyle demiştim ama sizde haklısınız. Pasajı bulunan iş ilanlarına bakabilirsiniz genellikle otellerde oluyor. Son zamanlarda zaten aptalca kriterler ortaya çıktı bende ileri seviyede İngilizce arayan manav ilanı bulmuştum. Hakkınızda hayırlısı hocam.

Estağfurullah hocam bir şey demiyorum da tuhafıma gitti sadece. Bir de 2-3 tane ilan dışında ben niye ilan bulamıyorum onu anlamadım. Şişli'de zaten 2 tanesi de.

Estağfurullah hocam bir şey demiyorum da tuhafıma gitti sadece. Bir de 2-3 tane ilan dışında ben niye ilan bulamıyorum onu anlamadım. Şişli'de zaten 2 tanesi de.
Kanka ben bursa da meslek lisesin de okuyorum geçenler de jokey kulübünden geldiler, seyis başı kursu açmışlar piyasa da gerçekten açık var. Güzel maaş ve fırsatlar bulabilirsin araştır başvur, galiba tek şart 75 kilo olmaktı. Kursa başvurduktan sonra 8 ay eğitim veriyorlar, onların kalıcak yerleri var ve mezun olduktan sonra iş buluyosun. Bizim için geçen geldiler, tanıdıklara filan söyleyin dediler, ocakta da sizin için kayıt almaya gelicez demişlerdi. Parası filan iyi diyolar dı, yaz internete seyis başı eğitimi diye. Bu arada geçmiş olsun.

Kanka ben bursa da meslek lisesin de okuyorum geçenler de jokey kulübünden geldiler, seyis başı kursu açmışlar piyasa da gerçekten açık var. Güzel maaş ve fırsatlar bulabilirsin araştır başvur, galiba tek şart 75 kilo olmaktı. Kursa başvurduktan sonra 8 ay eğitim veriyorlar, onların kalacak yerleri var ve mezun olduktan sonra iş buluyosun. Bizim için geçen geldiler, tanıdıklara filan söyleyin dediler, ocakta da sizin için kayıt almaya gelicez demişlerdi. Parası filan iyi diyorlar dı, yaz internete seyis başı eğitimi diye. Bu arada geçmiş olsun.

Sağ olun hocam baktım ama şartları karşılamıyorum maalesef. Gece uyuya kalmışım en sonunda da.

Kafayı yemek üzereyim hiçbir şey dahi yapamıyorum. İmkansız bir şey hem çalışmak hem de tek başına bile olsa para biriktirip ayakta durmak.

Evet gün bitti ve işin tuhafı başvuru yapmama rağmen dönüş olmadı bile.

Son düzenleme:
Sağ olun hocam baktım ama şartları karşılamıyorum maalesef. Gece uyuya kalmışım en sonunda da.

Kafayı yemek üzereyim hiçbir şey dahi yapamıyorum. İmkansız bir şey hem çalışmak hem de tek başına bile olsa para biriktirip ayakta durmak.

Evet gün bitti ve işin tuhafı başvuru yapmama rağmen dönüş olmadı bile.
Kardeşim bence küçük bir şehir de başla istanbul filan büyük gelir, ben bursa karacabey de yaşıyorum istersen etrafa soruşturayım inşaatçı arkadaşım filan var, şuan tercih etmesen bile çalışman lazım. Ama tavsiyem istanbul da durma

Kardeşim bence küçük bir şehir de başla İstanbul filan büyük gelir, ben bursa karacabey de yaşıyorum istersen etrafa soruşturayım inşaatçı arkadaşım filan var, şu an tercih etmesen bile çalışman lazım. Ama tavsiyem İstanbul da durma.

Hocam şu an için imkansız. Çünkü parayı bırakın bir yere gidecek parayı zor buluyorum.

Bir de hiç dönen olmadı koca İstanbul'da ona şaşırdım.

Artık mecbur kaldığım için bir şeyler yapmam lazım. Ailemle aram çok fena problemli olduğu (şiddet seviyesine geldi) için artık evden çıkmak istiyorum. Reşit olalı 2 yıl oldu. Şu an kalacak yerim bile yok. İstanbul'da akrabamda yaşıyorum geçici süreliğine. İşim de yok. Biliyorsunuz asgari ücretle kirada falan oturmak da imkansız işi ama burada 1-2 aydan fazla da kalamam. Ne yapabilirim? Tek başıma uyuyabileceğim, telefonumu şarj edip temel ihtiyaçlarımı görebileceğim güvenli bir tane oda olsa bile yeterli. Nasıl bir yol izleyebilirim?
Kütahya, Yozgat gibi uygun yaşama maliyetli şehirlere taşın. Öbür türlü hiç çıkar yol bulamazsın. Kütahya'da asgari ücretle rahat geçiniliyor ama şehir içi kiralar biraz pahalı. Getto mahalleden veya şehir içinden biraz uzak yerlerde kiralar uygun. Aklıma başka bir yöntem gelmedi. İstanbul'dan kesin çık.

Bu arada Makine mezunuyum demişsin. Fabrikalarda şef yapabilirler seni bir şansını dene.

Benim de içimde fırtınalar kopuyor ama aileyle bağı koparamadım henüz. Sarı sitedeki yatılı iş ilanlarına bakabilirsin, daha sonra paranı biriktirip sertifika, ehliyet vs alıp daha küçük bir şehre geçiş yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı