Nasıl ayrı eve çıkabilecek güce gelebilirim?

Galiba seneye orta öğretim KPSS sınavı vardı, ona girip memur olarak atanmayı hedefleyebilirsin.

Kalacak yer olarak sadece yatılı otel işi geldi aklıma, belki yatılı özel güvenlik işi de vardır ama onun için özel güvenlik sertifikası lazım.
İşkur indirip yatılı işlere bakabilirsin, illaki bir şeyler eksik olur ama mecbursan katlanacaksın.

Hocam günlük kiralık daire sahipleriyle haftalık olarak anlaşıp değiştirsem diyeceğim de onda da gitmediğim yer kalmaz galiba. Yatılı işlerine bakacağım mutlaka. İnsan çocuğuna bunu yapar mı bilmiyorum ama Allah başka kimseye vermesin inşallah.

Ben bursada yım hocam burada olsanız beraber konuşur ederdik belki de iş bulurduk :) makine bölümünde iş bulmak zor ya ben muhasebe okuyorum umarım kazanırım, makine okudu iseniz araştırdınızmı nerelerde çalışabilirsiniz falan? Çok bilgiö yok hatam var ise kusura bakmayın.

Canınız sağ olsun normalde CNC ve çizime ikisine de gidebilirim. Metale de olur ama işi öğretmeden başına geçirmeye çalışanlar oluyor bir yerimi falan keserim diye korkuyorum. Şakaya da gelmez öyle işler.

Hocam günlük kiralık daire sahipleriyle haftalık olarak anlaşıp değiştirsem diyeceğim de onda da gitmediğim yer kalmaz galiba. Yatılı işlerine bakacağım mutlaka. İnsan çocuğuna bunu yapar mı bilmiyorum ama Allah başka kimseye vermesin inşallah.

Canınız sağ olsun normalde CNC ve çizime ikisine de gidebilirim. Metale de olur ama işi öğretmeden başına geçirmeye çalışanlar oluyor bir yerimi falan keserim diye korkuyorum. Şakaya da gelmez öyle işler.
Haklısınız hocam İnternet den felan geç olmadan öğrenmeye çalışın.

Günlük daire işi sıkıntılı iş, para yetişmez ona.
Kötüsüyle iyisiyle başa gelen çekilir, elden bir şey gelmez.
İlk önce günü kurtarmaya bak, düzeni oturtunca halledersin sonrasını.

Ben eline para geçerse özel güvenlik sertifikası almanı öneririm, sonradan kırsal yere göç edersin, İstanbul'da kiraya para yetiştirebileceğini zannetmiyorum pek.

Haklısınız hocam internetten falan geç olmadan öğrenmeye çalışın.

İçim hiç rahat değil birkaç gündür. Zaten şu an boşlukta sayılırım akraba evine bile güvenmiyorum. Çünkü burada sevilmediğimi ve istenmediğimi zaten biliyorum. O asgari ücretle o kira ile o kadar fatura ihtiyaç derken başım patlayacak şu yaşımda. Tek kişiyim giderim illaki az olacak ama bir kira 7-8 bin olur mu ya?

İçim hiç rahat değil birkaç gündür. Zaten şu an boşlukta sayılırım akraba evine bile güvenmiyorum. Çünkü burada sevilmediğimi ve istenmediğimi zaten biliyorum. O asgari ücretle o kira ile o kadar fatura ihtiyaç derken başım patlayacak şu yaşımda. Tek kişiyim giderim illaki az olacak ama bir kira 7-8 bin olur mu ya?
Olur tabii hocam bu devirde herşey olur.. Kısa süre içerisinde öğrenmeye çalışın bari o meslekten ilerleyin ama araştırın maaş vb.

Günlük daire işi sıkıntılı iş, para yetişmez ona.
Kötüsüyle iyisiyle başa gelen çekilir, elden bir şey gelmez.
İlk önce günü kurtarmaya bak, düzeni oturtunca halledersin sonrasını.

Ben eline para geçerse özel güvenlik sertifikası almanı öneririm, sonradan kırsal yere göç edersin, İstanbul'da kiraya para yetiştirebileceğini zannetmiyorum pek.

Hocam bence koca ülkede sadece benim bu durumda olduğumu düşünmüyorum. Bence benimle aynı durumda olan illaki vardır. Bu adamlar nasıl geçiniyorlar nasıl ediyorlar? Aslında şu an bizim yaşıyor olmamız bile şans gibi bir şey bence. Evi giden arkadaşların işi çok zor hele ki. Bir ev bu kadar sıkıntıya düşürebilir mi derken evet yani sıkıntıya düşürebilirmiş. Kiralardan haberim vardı ama yaşamayan bilmez derler dedikleri gerçek oldu şimdi daha iyi anlıyorum durumu.
Şu sizin dediğiniz yatılı iş dışında da aklıma bir şey gelmiyor. Devlet hiç mi düşünmemiş yani evi olmayan insanların gidip kalacağı bir yer falan hayret ediyorum.

Olur tabii hocam bu devirde her şey olur. Kısa süre içerisinde öğrenmeye çalışın bari o meslekten ilerleyin ama araştırın maaş vb.

Haklısınız ama ilerlesem bile kira denen bir bela yine karşıma çıkıyor. Kilitlenip kaldım resmen.

Bir uyuyayım kafamı toparlıyayım diyorum. Ama aklıma sokakta kalacağım ve paramın kiraya asla yetmeyeceği, yetse bile birikim için 1 kuruşun kalacağını sanmıyorum.

Hocam bence koca ülkede sadece benim bu durumda olduğumu düşünmüyorum. Bence benimle aynı durumda olan illaki vardır. Bu adamlar nasıl geçiniyorlar nasıl ediyorlar? Aslında şu an bizim yaşıyor olmamız bile şans gibi bir şey bence. Evi giden arkadaşların işi çok zor hele ki. Bir ev bu kadar sıkıntıya düşürebilir mi derken evet yani sıkıntıya düşürebilirmiş. Kiralardan haberim vardı ama yaşamayan bilmez derler dedikleri gerçek oldu şimdi daha iyi anlıyorum durumu.

Şu sizin dediğiniz yatılı iş dışında da aklıma bişey gelmiyor . Devlet hiç mi düşünmemiş yani evi olmayan insanların gidip kalacağı bir yer falan hayret ediyorum .

Haklısınız ama ilerlesem bile kira denen bir bela yine karşıma çıkıyor. Kilitlenip kaldım resmen.
Kira işine diyecek birşey yok.. Şuan ben 2 bine ter temiz yerde oturuyorum ev kirası kral çıktı :) şaka maka illaki bulursun demek isterdim ama İstanbul gibi bir yerde zor

Şu sizin dediğiniz yatılı iş dışında da aklıma bir şey gelmiyor. Devlet hiç mi düşünmemiş yani evi olmayan insanların gidip kalacağı bir yer falan hayret ediyorum.

Bir uyuyayım kafamı toparlıyayım diyorum. Ama aklıma sokakta kalacağım ve paramın kiraya asla yetmeyeceği, yetse bile birikim için 1 kuruşun kalacağını sanmıyorum.
Öyle düşünmeyin hocam.. Çabalarsanız herşey olur ama anlattığınıza göre evden sizi atmak istiyorlar o nasıl bir aile anlamadım gitti özele karışmak gibi olmasın ama cidden bu kadar da yapılmaz öz oğluna

Kira işine diyecek bir şey yok. Şu an ben 2 bine ter temiz yerde oturuyorum ev kirası kral çıktı :) şaka maka illaki bulursun demek isterdim ama İstanbul gibi bir yerde zor.

Burada 8 bin e ufacık sallansa gecenin köründe sana mezar olacak duvarı çatlak binalar var...

Öyle düşünmeyin hocam. Çabalarsanız her şey olur ama anlattığınıza göre evden sizi atmak istiyorlar o nasıl bir aile anlamadım gitti özele karışmak gibi olmasın ama cidden bu kadar da yapılmaz öz oğluna.

Atıldım ki zaten. Normalde Ankara'da yaşıyordum. İstanbul da akrabamın yanına geldim mecbur. Ama o da sevmiyor bende onu. Büyük ihtimalle 1-2 ay sonra zaten kovar beni. Mecbur bu sürede bir şey yapmam lazım.

Burada 8 bin e ufacık sallansa gecenin köründe sana mezar olacak duvarı çatlak binalar var...

Atıldım ki zaten. Normalde Ankara'da yaşıyordum. İstanbul da akrabamın yanına geldim mecbur. Ama o da sevmiyor bende onu. Büyük ihtimalle 1-2 ay sonra zaten kovar beni. Mecbur bu sürede bir şey yapmam lazım.
Vay arkadaşım bu nasıl iş ya... Böyle bir aile düşman başına vermesin Allah, bir şeyler yapman gerek zaten ama ne işte...dediğim gibi meslek işini bir düşün internetten araştır izle öğren maaşına felan bak veya İşkurda gezin, en kötü kpss de hakkını denersin

Vay arkadaşım bu nasıl iş ya... Böyle bir aile düşman başına vermesin Allah, bir şeyler yapman gerek zaten ama ne işte...dediğim gibi meslek işini bir düşün internetten araştır izle öğren maaşına falan bak veya işkurda gezin, en kötü KPSS de hakkını denersin.

Düşmanım zaten bitmiyordu. Aile içi düşmanımız da vardı tam olmuştu. Utanmadan bir de geri çağırıyordu. Akraba ortamında beyefendi, normal aile ortamında ise kaplan kesiliyordu. Sonun aşağı yukarı belli gözüküyor. Sürünecek gibiyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı