Neden pahalı bilgisayarlar topluyorsunuz?

Adam gidi sistem dizi em diyen adamın ekran kartı 30kdan başlar zaten. 50k tam bir ortalama sistem bütçesi.

Bana göre adam gibi sistem 25k+'dan sonra başlar. Forumdaki ortalama çoğu kişi 15-16k sistem istediği için öyle yazdım. Bende yakında 16k monitör dahil sistem toplamayı düşünüyorum.

2 sene önce RTX 3080 alanların da selamı var diyelim 😅

Özellikle işlemci ve ekran kartı bazında çok yüksek zıplamalar olduğunda bir sonraki serinin "ekonomik" orta seviyeleri bir öncekinin üst seviyelerini sağlam ısırabiliyor. Bu her zaman geçerli olmayabiliyor ama olduğunda da "ben daha buna yeni araba parası verdim ne oluyor la?" diyen çok kişiyle karşılaşılıyor.

Tabii bu dediğim oyun bazlı, yoksa iş için bunlar sıkıntı değil. 5 senelik Threadripper kullanan bile aktırıyor o çekirdekleri.

Bana göre adam gibi sistem 25k+'dan sonra başlar. Forumdaki ortalama çoğu kişi 15-16k sistem istediği için öyle yazdım. Bende yakında 16k monitör dahil sistem toplamayı düşünüyorum.

Burada parayı basanlara sorulmuş soru, ki bu insanların bakış açısı farklıdır. Şimdi adam gibi sistem bence 4070 Ti'dan başlar ki bu da en düşük adamlık. Çünkü yeni serinin orta kartı bu, bildiğin 70 daha 80 var 90 var. Bu kartta 20k üzeri zaten. 25k sistem bana göre giriş seviseyesi.

Burada parayı basanlara sorulmuş soru, ki bu insanların bakış açısı farklıdır. Şimdi adam gibi sistem bence 4070 Ti'dan başlar ki bu da en düşük adamlık. Çünkü yeni serinin orta kartı bu, bildiğin 70 daha 80 var 90 var. Bu kartta 20k üzeri zaten. 25k sistem bana göre giriş seviseyesi.
Zaten bahsettiniz gibi segment sıralaması her zaman tepe modele göre yapılır, bu bağlamda halen günümüzde 1080P oyunculukta iş gören 1070/1080/1660S gibi bir kartların hükmü kalmıyor.
Sıralamaya girmesi için minimum 5500/12100F 6600 XT/3060 kombinasyonu falan gerekiyor.
İnsanların anlamadığı şeylerden biri de bu, çoğu kişi bilgisayarlara bu paraların verilmesini gereksiz ve saçma bulmakta.

Geleceğe yatırım için. Ben 2060 alırken en iyi 2080 vardı yani piyasanın en iyi kartlarındandı fakat şu an yeni çıkan oyunlarda orta ayarlarda oynuyorum genelde. Yazın sonunda 4000 serisi bir karta geçmek lazım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı