Neden bilgisayar topluyorsunuz?

@WolreaG sadece oyun oynamıyorum ben çoğu işimi bilgisayar üzerinden görüyorum. Yani zaten bilgisayar bir lüks olmamalı. Tabi bilgisayarına çift 4090 takacak olanları vs. saymıyorum.
Bende hocam. Yani bir GTX 1650 li olan bir sistem öyle 3000 serisi falan zaten çok oyun sevdam yok benim normal ayarda oynar bitiririm istersem. Bencede çok lüks olmamalı yani csden 300 fps almaya bence pek gerek yok 100 güzel.

Arkadaşlar herkes gibi bende bilgisayar toplama hayali olan birisiyim fakat bazen neden diyorum. Yani bunu toplayacağım oyunlar oynayacağım sonra ne olacak bilmiyorum. Siz neden topluyorsunuz? Toplamanızdaki amaç ne? Ve neden PS5/4 almak yerine PC topluyorsunuz? Bu bilgisayar toplama olayı cidden gözüme çok güzel geliyor fakat 1-2 yıl sonra bundan bıkacağım diye hep geri adım atıyorum.
Valorant falan oynamak için. Ayrıca bilgisayarı istediğin gibi özelleştirebilirsin. Ve bana nedense konsoldan çok daha zevkli geliyor. Umarım toplarsın bir gün.

Arkadaşlar herkes gibi bende bilgisayar toplama hayali olan birisiyim fakat bazen neden diyorum. Yani bunu toplayacağım oyunlar oynayacağım sonra ne olacak bilmiyorum. Siz neden topluyorsunuz? Toplamanızdaki amaç ne? Ve neden PS5/4 almak yerine PC topluyorsunuz? Bu bilgisayar toplama olayı cidden gözüme çok güzel geliyor fakat 1-2 yıl sonra bundan bıkacağım diye hep geri adım atıyorum.
Sadece bilgisayar/ konsolda böyle değil. Hobi amaçlı olan hemen her şey için böyle düşünülüyor genelde. 1-2 yıl sonra bıkarım diyip almamak çok mantıksız bence çünkü elbet her şeyden bir gün sıkılacaksın ve bırakıcaksın. Geri adım atma topla bilgisayarını, baktın olmadı satarsın.

Bilgisayar siparişi verdikten sonra aynı soruyu günlerce kendime sordum çünkü LoL ve CS dışı pek oyun oynamıyorum. Üstüne sırf bileşenler ASUS olsun diye ekstradan ücret ödedim sırf gözüme güzel ve uyumlu gözüksün diye. Bu konuda biraz pişmanım. Lakin her geçen gün aldığım sistemin fiyatının arttığını gördükçe ayrı bir keyif alıyorum. Bu keyif hissi yeterince tatmin ediyor.

İyi bir hikayeye sahip oyunu oynamayı seviyorum.

Bazen oyunlara konulan yan görevler veya ıvır zıvır toplama işlerini meraktan, belki bir şey olur düşüncesiyle veya bağımlılıktan yapıyorum ama bunlar neredeyse hep hayal kırıklığıyla sonuçlanıyor.

Ama iyi bir hikayeyi oynamak beni hiçbir zaman pişman etmedi.

Bunun başka alternatifi yok. En iyi film ve diziler bile bir oyunun verdiği kendi deneyim etme, hikayeyi yaşama hissini vermiyor. Bundan iyi bir neden olamaz.

Yıllarca oynadığım online oyunlar da oldu ama iyi bir hikaye her zaman hepsine üstün gelir.

Bunu konsolda yapmamamın nedeni ise klavye ve mouse ile oynamak benim için çok daha keyif verici. Kontrol gerçekten bende gibi geliyor. Ve oyun seçenekleri sınırsız. Indie oyunlar vs bu kadar seçenek hiçbir konsolda yok. Ayrıca modlar ile oyunları güzelleştirmek ve daha iyi grafik kalitesi de benim için önemli.

Tabii başka işlerimi de PC'de yapıyorum, onu söylemiyorum bile. Oyun oynamıyor olsaydım bile PC ihtiyacım olurdu.

Yav konuyu 2022de açtım. Gene de fikirlerinizi belirtin ama tarihe bakarak belirtin.

Yeni konular

Geri
Yukarı