Neden bilgisayar topluyorsunuz?

Arkadaşlar herkes gibi bende bilgisayar toplama hayali olan birisiyim fakat bazen neden diyorum. Yani bunu toplayacağım oyunlar oynayacağım sonra ne olacak bilmiyorum. Siz neden topluyorsunuz? Toplamanızdaki amaç ne? Ve neden PS5/4 almak yerine PC topluyorsunuz? Bu bilgisayar toplama olayı cidden gözüme çok güzel geliyor fakat 1-2 yıl sonra bundan bıkacağım diye hep geri adım atıyorum.
Hocam PC daha kullanışlı oluyor sadece oyun bazında düşünmüyor insanlar. Oyun TABANLI olması sadece oyun oynayacağı anlamına gelmez.

En son topladığımda zevk ve heves uğruna borca harca girdim, topladım bir kasa. E hâl böyle olunca akşam bilgisayarla yatar bilgisayarla kalkar olmuştum. Bu süreçte edindiğim tek hoş şey arkadaşlarla olan oyun geceleriydi, hem sinirlenir hem de eğlenirdik. Şimdi ise onu sattım normal laptop kullanıyorum, haliyle oyun oynatmıyor. Hem pişmanlık hem de kendime minnettarlık hissediyorum içimde. Eğer bir gün yine bu maceraya atılırsam belli ki bu yakın zamanda olmayacak.

Arkadaşlar herkes gibi bende bilgisayar toplama hayali olan birisiyim fakat bazen neden diyorum. Yani bunu toplayacağım oyunlar oynayacağım sonra ne olacak bilmiyorum. Siz neden topluyorsunuz? Toplamanızdaki amaç ne? Ve neden PS5/4 almak yerine PC topluyorsunuz? Bu bilgisayar toplama olayı cidden gözüme çok güzel geliyor fakat 1-2 yıl sonra bundan bıkacağım diye hep geri adım atıyorum.

Ben bilgisayara alıştığım için. Bir de öğlen kalkıp kahvaltını falan yapıp PS4-5 açmak bana anormal geliyor. (hafta sonu, tatiller için konuşuyorum. Ben tatilde böyleyim yani.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de yıllardır bilgisayar toplama hayali olan biriyim. Klavye mouse tutunca zevk alıyorum ben. Bilgisayarda bir şeyler yaparken mutlu oluyorum. Küçükken internetimiz yokken açıp klasörleri dolaşırdım paintten çizim yapardım mesela. Konuştuğum herkes yeni bilgisayar alınca heves sönüyor oynayasın kalmıyor gibi şeyler söylüyor. Elinin altında istediğin oyunu istediğin şekilde, istediğin programı rahatça kullanabileceğin bir makinenın olmasının getirdiği haz müthiş bir şeydir diye düşünüyorum. Geleceğe çok takılmayın anı yaşayın. Öleceğiz diye yaşamamazlık yapmak gibi bir şey bu.

Haklısın bende bu yüzden istiyorum bilgisayar toplamak. Bir oyunun gereksinimlerine bakmadan satın alıp indirip orta-yüksek ayarlarda gözüm kapalı oynamak istiyorum. Bir yandan da büyüyünce ne olacak diyorum çünkü bu tür bir bilgisayar alınınca ilk 1 ay o masadan kalkmak zor çünkü ilk heves oluyor insanda. Bu geleceğimi etkileyeceği için korkuyorum ama bir yandan da bunu yaşamak istiyorum çok güzel bir şey bilgisayarımda istediğim oyunu özgürce oynamak, o ekranın büyüklüğü, kasadaki camdan ekran kartına bakmak, RAM'lere bakmak hayalim benim de. Umarım bir gün gerçek olur.

Hocam bilgisayar sadece oyun için kullanılan bir araç değil, o gözle bakmayın. 70 bin TL'lik sistem topladım diye ben bunda ders çalışamayacak mıyım? Film izleyemeyecek miyim? Bütün ihtiyacımı karşılayan bir cihaz fakat PS4 tarzı konsol alırsanız sadece amacınız oyun olacak, başka bir işlevi olmayacaktır.

En son topladığımda zevk ve heves uğruna borca harca girdim, topladım bir kasa. E hâl böyle olunca akşam bilgisayarla yatar bilgisayarla kalkar olmuştum. Bu süreçte edindiğim tek hoş şey arkadaşlarla olan oyun geceleriydi, hem sinirlenir hem de eğlenirdik. Şimdi ise onu sattım normal laptop kullanıyorum, haliyle oyun oynatmıyor. Hem pişmanlık hem de kendime minnettarlık hissediyorum içimde. Eğer bir gün yine bu maceraya atılırsam belli ki bu yakın zamanda olmayacak.
Eğer bu raddeye geldiyse bunu yapmanız bence gayet doğru olmuş.

Cevabı basit: Yeni çıkan oyunları stabil oynayabilmek için.

Eğer bu raddeye geldiyse bunu yapmanız bence gayet doğru olmuş.

Tabii o zamanlar pandemi olunca evden dışarı adımımızı atamıyoruz, biz de dalmıştık oyunlara. :D Hatta tanı konulduğunda bile oyun oynuyordum. Bir arkadaş vardı ona da tanı koyulmuştu ama hastalığı ağır geçiriyordu, mola aldırıp kusmaya gidip geliyordu sonra hep beraber devam ediyorduk vs. Kısaca lafın özü bir ipin ucunu cidden fazla kaçırınca bir yerlerde fren yapmak gerektiğini görmüş oldum, bir nevi ders oldu.

Haklısın bende bu yüzden istiyorum bilgisayar toplamak. Bir oyunun gereksinimlerine bakmadan satın alıp indirip orta-yüksek ayarlarda gözüm kapalı oynamak istiyorum. Bir yandanda büyüyünce ne olacak diyorum çünkü bu tür bir bilgisayar alınınca ilk 1 ay o masadan kalkmak zor çünkü ilk heves oluyor insanda. Bu geleceğimi etkileyeceği için korkuyorum ama bir yandanda bunu yaşamak istiyorum çok güzel bir şey bilgisayarımda istediğim oyunu özgürce oynamak o ekranın büyüklüğü kasadaki camdan ekran kartına bakmak RAM'lere bakmak hayalim benim de. Umarım bir gün gerçek olur.

Hocam öncelikle heves dediğiniz şey geçici bir şeydir arzu gibi ancak ihtiyaç ve istek aynı anda olursa bu uzun süreli bir evredir kendimden örnek vereyim oyun oynamayı seven biriyim ve bu yüzden boş zamanlarımın çoğu internet cafe de geçiyordu bilgisayarım olmadığından dolayı ve hep bir bilgisayar dizmek isterdim hevesti artık fakat lise de bilişim bölümünden mezun olacağım için bilgisayar artık ihtiyaç olmaya başladı çünkü grafik tasarım yapıp satıyordum ve sistem toplamak için çalışmaya başladım 2 sene boyunca sistem toplamak için çalıştım ve emeğimin karşılığını fazlasıyla aldım 4 ay oldu sistemi toplayalı hala ilk gün ki gibi...

Korsan oyun, konsollara göre daha fazla oyun dışı içerik barındırması, daha ucuz oyun, taşınabilirlik (laptoplar), ve fazlası.

Yeni konular

Geri
Yukarı