Neden Spotify kullanıyoruz?

igdlacc

Hectopat
Kendim de bir Spotify Premium kullanıcısıyım. Spotify'da olan rahatlığı başka hiçbir yerde bulamıyorum. Fakat bu platformu özel kılan ne, biz buna neden para veriyoruz? Karşıma bir herif çıkıyor ve "enayi misin sen, niye buna para veriyorsun? Git Premium APK indir, müzik indirmek istiyorsan MP3 dönüştürücü kullan, ne gerek var buna para vermeye?" gibi şeyler söylüyor. Ben bu adama ne diyebilirim ki? Gerekli argümanlarım yok ve kendimi savunamıyorum. Gerçekten de kendimi enayi gibi hissediyorum. Bu tarz şeylere ne cevap vermeliyiz? Cevaplarınızı bekliyorum.

Bu durum sadece Spotify için değil, tüm ücretli servisler için geçerli. Netflix, Amazon Prime vs. burada sorun korsan kullanmamak ve korsanı teşvik etmemek değil, gerçekten bu platformlara para vermenin nedenlerini arıyorum ve kendimi savunmak istiyorum.

Hocam ben youtube music kullanıyorum. Hiç kasmanıza gerek yok hocam o adamın dediği iş korsan, illegal. Şarkının sahibi o kadar uğraşıyor şarkı yapıyor sen gidiyorsun korsan dinliyorsun.

Kendimde bir Spotify Premium kullanıcısıyım. Spotify'da olan rahatlığı başka hiçbir yerde bulamıyorum. Fakat bu platformu özel kılan ne, biz buna neden para veriyoruz? Karşıma bir herif çıkıyor ve "enayi misin sen, niye buna para veriyorsun? Git Premium APK indir, müzik indirmek istiyorsan MP3 dönüştürücü kullan, ne gerek var buna para vermeye?" gibi şeyler söylüyor. Ben bu adama ne diyebilirim ki? Gerekli argümanlarım yok ve kendimi savunamıyorum. Gerçekten de kendimi enayi gibi hissediyorum. Bu tarz şeylere ne cevap vermeliyiz? Cevaplarınızı bekliyorum.

Bu durum sadece Spotify için değil, tüm ücretli servisler için geçerli. Netflix, Amazon Prime vs. burada sorun korsan kullanmamak ve korsanı teşvik etmemek değil, gerçekten bu platformlara para vermenin nedenlerini arıyorum ve kendimi savunmak istiyorum.
Eğer sen bu işi yapan kişilere hakkını vermezsen gelecekte bu gibi işler olmayacağı için.

Uğraşmıyorsun. Tek tuşla Spotify'de müziklerini indirip aradığını bulabiliyorsun. Kolaylığı ve zamanı satın alıyorsun para vererek.

Kaliteli. Spotify'a para vermememe rağmen ücretsiz olarak rahatlıkla kullanıyorum. Arada reklamlar çıkıyor ama, olur o kadar. Spotify kaliteli bir servistir, kullanmaya devam edeceğim.

Şahsım adına konuşayım. Bunlara para verip kullanınca bir şey başarmış gibi durduk yere beynim dopamin salgılıyor. İşte bu da hoşuma gidiyor. Ben de vermeye devam ediyorum. Zaten firmaların istediği de bu. Alan mutlu, satan mutlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı