Neden Technopat'ta LGBT konuları kilitleniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şeriat forumu mu burası? Moderatör komple açıklamış, yapılan tartışmaların seviyesine müdahale edilemeyince kilitleniyor konu.
Tabii ki şeriat forumu değil. Ama mesela imam hatip liseleri hakkında genel bilgi edinmek için eğitim başlığı altında konu açıyorum, moderatörler onaylamıyor. Benzer konularım da aynı şekilde onaylanmadı. Ama mesela alttaki şu konuda konu haberden sapıp Allah'ın gerçekten olmadığı algısı yaratılıyor, tartışmalar çıkıyor ama konu kilitlenmiyor.

Tabii ki şeriat forumu değil. Ama mesela imam hatip liseleri hakkında genel bilgi edinmek için eğitim başlığı altında konu açıyorum, moderatörler onaylamıyor. Benzer konularım da aynı şekilde onaylanmadı. Ama mesela alttaki şu konuda konu haberden sapıp Allah'ın gerçekten olmadığı algısı yaratılıyor, tartışmalar çıkıyor ama konu kilitlenmiyor.

Evet son konu hakkında haklısın, orada da tartışmanın seviyesi uçtu. Ama seviye uçtu, kilitlenmesi gerektiğinin sebebi Allah'ın gerçek olup olmaması değil, tartışmanın ucunun kaçması ve seviyenin düşmesi olması.

Yoksa bu forumda ki moderatörlerin kafaları kapşonlu "İslam'ı bu forumda engellemeliyiz." diyen insanlar olduğunu hiç zannetmiyorum. Zira forum ak troll dolu.

Konuda red flag bir sürü mesaj var. Mesajlarıyla bir görüş değil doğrudan X olgusuna karşı fobik tutum içerisinde bu üyeler. Silinmemiş de bu mesajlar. Neyse.

Bu husustan öte anlaşılmayan bir mesele var sanırım. Moderasyon iş yükünden kaçınmak için konu kilitler. Zira bütün forum toplumsal eşitlik, din, siyaset konularından oluşmuyor. Her dakika denetime yeni konular, raporlar, onay bekleyen başkaca içerikler düşüyor. Ben olsam ben de kilitlerim, işim gücüm var. Sanki ilgili konuyu açık tuttuğumda birilerinin fikirleri değişecek. Özellikle Türkiye'de bunun için uğraşmaya değmez. Merak eden spesifik olarak burada değil başka yerde araştırmasını yapar, merakını giderir.

Forum üzerinde binlerce kişi mesaj atıyor ve binlerce kişinin fikirleri bir değil. Türkiye'de nezih bir tartışma ortamı yaratılamayacağı için, bir tartışma eninde sonunda küfürlü veya argolu kavgaya gider. Bu da binlerce zıt görüşlü insanların durmadan kavga etmesi demek. Bunları düşünebiliyor olmanız gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı