OC İçin B450 anakart önerisi

Yunao

Centipat
Ryzen 5 1600 (12nm) ve GTX 1660 Super içeren bir PC toplayacağım. Render vb. gibi şeylerle de arada uğraşıyorum bundan dolayı işlemciye hız aşırtma yapacağım. İşlemcinin temel hızı 3.2-3.6 ben bunu 4.0'a çekeceğim. Buna uygun fazla pahalı olmayacak şekilde B450 anakart ve soğutma önerebilir misiniz? (Bütçe belirtmedim ama mümkünse ucuz olsun)

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu anakartı gördüm bayağı iyi diyorlar. Lakin arkadaş bu anakartı aldığında sıkıntı yaşadığını söyledi ondan dolayı birazcık gözüm korkmuyor değil. Bi' sıkıntı çıkarır mı bana?

Overclock için bu bütçeye baktığımızda en iyi modellerden birisi ASRock B450 Pro4 modeli ama LLC ayarı olmaması beni tereddüt ettirdi. O anakartta LLC'ye ne kadar ihtiyaç duyulur, alternatif var mı bilmiyorum. İmzamdaki VDROP konusuna bakarsan LLC'nin önemli bir ayar olduğunu görürsün.

MSI'ın B450 modellerine bakmanı öneririm. 150-200 TL bütçeni esnetebilirsen overclock için çok daha tatmin edici anakartlar bulabilirsin.

Anakart direkt olarak 2200G ile uyumlu zaten sorun baksa bir şeyden olmuş olabilir.

Overclock için bu bütçeye baktığımızda en iyi modellerden birisi ASRock B450 Pro4 modeli ama LLC ayarı olmaması beni tereddüt ettirdi. O anakartta LLC'ye ne kadar ihtiyaç duyulur, alternatif var mı bilmiyorum. İmzamdaki VDROP konusuna bakarsan LLC'nin önemli bir ayar olduğunu görürsün.
Bütçeyi aşmayan alternatif olarak gözüme çarpan MSI B450M Pro-Vdh ve GIGABYTE AM4 B450 Gaming X modelleri ama ne kadar mantıklı tercih etmek bilemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı