Oğlumu sigara içerken gördüm, ne yapmalıyım?

Maalesef okullarda öğrencilerde aşırı sigara bağımlılığı var, büyük ihtimal onlardan etkilendi. Sigara yüzünden sağlığından olan insanların videolarını izletin belki etki eder.

Merhaba değerli kullanıcılar;
Geçen gün evde gece oturuyorduk oğlum dışarıdan gelmişti, yanıma oturduğunda sigara kokusu geldi ama ben yine de ağzını bir aç dedim izin vermedim neyse dedim.
Sonra gene gece dışarıda binanın arkasında şarkı dinleyerek sigara içtiğini gördüm kızdım falan, sizce ne yapmalıyım?
Kardeşlerini etkilemesinden korkuyorum, daha bu yaşta onlar da özenmesin.
Teşekkürler.

Sağlam bir dayak çakın ve ona bunun zararlı bir şey olduğunu ve içmemesi için elinden geleni yapmasını söyleyin. Özenti olduğu da kesin gençse.

Yok ama ciğerleri iflas.
Ondan örnek verebilirsin belki. 🤔

En azından bunun yararına olmadığını bilse belki uzak durur ancak öyle bak onun ciğerleri iflas etti diyerek değil biraz korkutarak söylemek lazım. Bu yaşlardaki çocuklar korkabiliyor böyle şeylerden. En azından burada açılan konulara bakarsak öyle görünüyor. 🧗

Merhaba değerli kullanıcılar;
Geçen gün evde gece oturuyorduk oğlum dışarıdan gelmişti, yanıma oturduğunda sigara kokusu geldi ama ben yine de ağzını bir aç dedim izin vermedim neyse dedim.
Sonra gene gece dışarıda binanın arkasında şarkı dinleyerek sigara içtiğini gördüm kızdım falan, sizce ne yapmalıyım?
Kardeşlerini etkilemesinden korkuyorum, daha bu yaşta onlar da özenmesin.
Teşekkürler.

Onu azarlayıp küçük bir çocuk olduğunu hissettirmeden olgun bir insan ile konuşur gibi konuşmanızı tavsiye ederim.

Kim, beni dışlasın ve niye dışlasın?
Ve ayrıca dışlanmak benim umurumda olmaz, ben burada Technopat'tan konu açtım çözüm bekliyorum ve sizin gibilerden linç yiyorum.

Babalık yapmayı sosyalde aramıyorum, sadece konu açtım ve yardım istedim.
Sizin gibi "insanlardan" yardım isteyen de suç!

Yeni konular

Geri
Yukarı