Okulda video çekmek yasak mı?

Ders esnasında çekemezsin. Teneffüste çektiysen ve öğretmen zümresine haber uçmadıysa birşey olmaz. Derste video çekme başın yanabilir.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Cep Telefonu Ödül ve Disiplin Yönetmeliği'ne ilişkin 12 maddesi uyarınca;

• Öğrenci bilişim araçlarını kullanarak öğretmenin izinsiz konuşmasını ya da videosunu çekmek, eğitim-öğretim hayatını telefon nedeniyle kötü kullanmak nedeniyle: kınama cezası verilecektir. (Madde 18)

• Bilişim araçlarını kullanarak öğretmenleri, okul yöneticilerini izinsiz video kayıt altına almak ve telefon ile rahatsız edici davranışlarda bulunmak nedeniyle: okuldan kısa süreli uzaklaştırma verilecektir. (Madde 8)

• Öğretmen, idareci, okul idarecileri ve diğer öğrencilerin bilgisayar araçlarını uygun görmemeleri nedeniyle: tasdikname ile uzaklaştırma cezası verilir.

• Bilişim araçlarıyla aynı nedenle okul yöneticilerini, öğretmenleri ve diğer öğrencileri rahatsız etmek nedeniyle: Örgün eğitim hayatı sona erdirme cezası verilir.

Ders esnasında çekemezsin. Teneffüste çektiysen ve öğretmen zümresine haber uçmadıysa bir şey olmaz. Derste video çekme başın yanabilir.
milli eğitim bakanlığı'nın cep telefonu ödül ve disiplin yönetmeliği'ne ilişkin 12 maddesi uyarınca;

• Öğrenci bilişim araçlarını kullanarak öğretmenin izinsiz konuşmasını ya da videosunu çekmek, eğitim-öğretim hayatını telefon nedeniyle kötü kullanmak nedeniyle: Kınama cezası verilecektir. (madde 18)

• Bilişim araçlarını kullanarak öğretmenleri, okul yöneticilerini izinsiz video kayıt altına almak ve telefon ile rahatsız edici davranışlarda bulunmak nedeniyle: Okuldan kısa süreli uzaklaştırma verilecektir. (madde 8)

• Öğretmen, idareci, okul idarecileri ve diğer öğrencilerin bilgisayar araçlarını uygun görmemeleri nedeniyle: Tasdikname ile uzaklaştırma cezası verilir.

• Bilişim araçlarıyla aynı nedenle okul yöneticilerini, öğretmenleri ve diğer öğrencileri rahatsız etmek nedeniyle: Örgün eğitim hayatı sona erdirme cezası verilir.

Çıkışta çektim.

Yeni konular

Geri
Yukarı