Oruç tutmak ders çalışmaya engel midir?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Hiç oruçken ders çalışmayı denemedim. Pazartesi günü biyoloji sınavım var. Bu sınava iyi çalışmam gerek. Oruç tutmak istiyorum ama açlıktan çalışamam diye korkuyorum. Tavsiyeniz var mı acaba?

Hiç oruçken ders çalışmayı denemedim. Pazartesi günü biyoloji sınavım var. Bu sınava iyi çalışmam gerek. Oruç tutmak istiyorum ama açlıktan çalışamam diye korkuyorum. Tavsiyeniz var mı acaba?

Bir gün dene, baktın olmadı pazar tutmazsın. Cumartesi, dönem içinde zorlanırsan eğer; iftardan sonra çalışırsın. Tutmadığını başka gün telafi edersin. Din kesin değil, manevi olarak inandığın şey ile senin aranda olan durum.

Mazeretin var tutma. Zaten bir gün oruç yüzünden cennet ayaklarının altına serilmeyecek

Bu biraz da size kalmış sonuçta gün boyu aç ve susuzsunuz kendinizi derse veremeyebilirsiniz ben kendimi veririm sorun olmaz diyorsanız tutun ama kendimi veremem diyorsanız tutmayın

Açlık ve susuzluk sayesinde ister istemez bir miktar baş ağrısı olacak. Vücut eksik şeker ve suyun etkisini hissedecek. Bu da size olumsuz olarak dönecek.
İftardan sonra çok bir şey değişmeyecek. Vücut he diye kendine gelemez.

Oruç sana farz ise böyle bir sebeple tutmaman çok saçma olur. Orucun olayı bu zaten.
Performansına da muazzam bir zararı olmaz. Kafaya takarak daha fazla baltalarsın kendini.

Yeni konular

Geri
Yukarı