Oruç tutmak ders çalışmaya engel midir?

Millet oruçlu oruçlu inşaatta sabahtan akşama kadar kazma sallıyor gidiyor askerde nöbet tutuyor sen gelmişsin ne diyorsun ?
Yav gülüm ben askerliği Diyarbakır'da 12 ay yaptım. 60 derece sıcakta oruçta tuttum, namazda kıldım. Sen niye bunun üstünden pirim yapıyorsun şimdi. Adamın durumuyla inşaatçının, askerliğin ne alakası var?

3 kuruş dediğin insanların kariyeri yalnız??

İşte konu tamda bu 3 kuruşluk olan dünyanın 3 kuruşluk basamaklarıyla ilgili olan bir tercih mi yapmak yoksa seni yaratanın bu kul benim yap dediğimi yapacak mı? yapmayacak mı? razı geldiğimle mi meşgul olacak yoksa 3 günlük dünyanın menfaati ile mi yetinecek durumu var ortada. işin özü eğer yaratıcının razı geldiği ile ilgilenirsek zaten 3 günlük dünyanın keyfini de süreriz ve bu dünya da ki sınavımız sonsuz kariyerimizi olumlu etikler. senin bahsettiğin 3 günlük dünya kariyeri sonsuzluk kariyeriyle kıyaslandığında çokta önemli olmasa gerek. "düzgün cümle kuramamış olabilirim sorry" :D

Sınav gibi durumlar bence güncel koşullarda bir mazeret olmalı. Riske atmaktansa, geleceğe yönelik çalışmalara devam edin. Eğitim ve güzel amaçlar için ertelemiş olacaksınız. Ben bu konularda objektif olmaya çalışırım hep. İnanan kişi de en azından mantıklı bir karar versin isterim. Niyet önemli değil midir aslen zaten.

İşte konu tamda bu 3 kuruşluk olan dünyanın 3 kuruşluk basamaklarıyla ilgili olan bir tercih mi yapmak yoksa seni yaratanın bu kul benim yap dediğimi yapacak mı? yapmayacak mı? razı geldiğimle mi meşgul olacak yoksa 3 günlük dünyanın menfaati ile mi yetinecek durumu var ortada. işin özü eğer yaratıcının razı geldiği ile ilgilenirsek zaten 3 günlük dünyanın keyfini de süreriz ve bu dünya da ki sınavımız sonsuz kariyerimizi olumlu etikler. senin bahsettiğin 3 günlük dünya kariyeri sonsuzluk kariyeriyle kıyaslandığında çokta önemli olmasa gerek. "düzgün cümle kuramamış olabilirim sorry" :D
Ben sizi biliyorum ya! Siz her ramazan müslüman olan tayfasınız tamam, baştan yazsan ya şunu bizi polemiğe sokuyorsun. Yav birader sanki dinini tam kıvamında yaşıyormuş gibi gelmiş aforizma yapıyorsun.

Ben sizi biliyorum ya! Siz her ramazan müslüman olan tayfasınız tamam, baştan yazsan ya şunu bizi polemiğe sokuyorsun. Yav birader sanki dinini tam kıvamında yaşıyormuş gibi gelmiş aforizma yapıyorsun.

Bilmiyorum tanımadığın birini bu kadar kolay nasıl yargılıyorsun şöylesin böylesin diye. :D Ayrıca söylediğime gülmüşsün bunun neresi yanlış olabilir açıklasana? :D

Hiç oruçken ders çalışmayı denemedim. Pazartesi günü biyoloji sınavım var. Bu sınava iyi çalışmam gerek. Oruç tutmak istiyorum ama açlıktan çalışamam diye korkuyorum. Tavsiyeniz var mı acaba?

Oruç acil durumlarda mesela tansiyonun çıkar tutamazsın bir şey olur tutamazsın ama oruç tutma sınavın bitene kadar bozarsin dayanamayıp 1 gün borcu olacagina daha fazla borcun olur.

@fiu Kendi inancına zarar vermekten korkuyorsun demi? Evet sorun yok dersen senin için sorun olacak. Biliyorum seni merak etme. Ha bu arada AYT kanadında hala eksiklerim varken inan okumayı bırakmam. Büyük ihtimal sen de bir işe yaramayan üniversitelere gittin. Ben bu yüzden çalışıyorum işte senin gibi düşüncesi olanlar değil de aydın insanların ayrıca karşıdakinin dinine saygı duyanların olduğu bir okulda okumak için.

@fiu Kendi inancına zarar vermekten korkuyorsun demi? Evet sorun yok dersen senin için sorun olacak. Biliyorum seni merak etme. Ha bu arada AYT kanadında hala eksiklerim varken inan okumayı bırakmam. Büyük ihtimal sen de bir işe yaramayan üniversitelere gittin. Ben bu yüzden çalışıyorum işte senin gibi düşüncesi olanlar değil de aydın insanların ayrıca karşıdakinin dinine saygı duyanların olduğu bir okulda okumak için.

Senin için gelmiş geçmiş en aydın insan kim?

Beynin tek kaynağı glikoz. İlk gün kendinizi deneyin eğer dayanamıyorsanız karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı