Oruçken spora gidilir mi?

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, biliyorsunuz oruç vakti geldi. Spora gidiyorum ve ilk kez spora giderken oruç tutacağım. Ve bazı yorumlarda gördüm sporda kan şekerin düşer ve bayılırsın ve benzeri yorumlar gördüm böyle şeyler olabilir mi? Zaten vücudum çok dayanıklı değil. Geçen sene okula giderken anca 15 gün tutmuştum. Şu an telefoncuda çalışıyorum ve spora gidiyorum. Yorucu olacak yani, sizce sporda bayılma baş dönmesi gibi sorunlar yaşamamak için ne yapmalıyım?

Merhaba, biliyorsunuz oruç vakti geldi. Spora gidiyorum ve ilk kez spora giderken oruç tutacağım. Ve bazı yorumlarda gördüm sporda kan şekerin düşer ve bayılırsın ve benzeri yorumlar gördüm böyle şeyler olabilir mi? Zaten vücudum çok dayanıklı değil. Geçen sene okula giderken anca 15 gün tutmuştum. Şu an telefoncuda çalışıyorum ve spora gidiyorum. Yorucu olacak yani, sizce sporda bayılma baş dönmesi gibi sorunlar yaşamamak için ne yapmalıyım?
Hayır, gidilmez.

Eğer hiç bir şey yapmadan oruç tuttuğun zaman dayanamıyor isen efor sarf edeceğin zaman hiç dayanamazsın. En kötü iftardan birkaç saat sonra hafif düzeyde antrenman yapman. O da hemen yemekten sonra değil bir süre geçmeli. Yemekten hemen sonra spor yapılması pek de sağlıklı değil.

Zamanın varsa iftardan 1-2 saat sonra gitmen daha yararlı olacaktır. Eğer zamanın yoksa iftarda @Mr. Esat hocamın dediği gibi hafif bir karb yüklemesi yaparak ve yanına marul yiyip gidersen antrenmanı çıkarmana yardımcı olur.

İftarını küçük bir öğünle aç 1 hurma 1 kase çorba falan sonra spora git gelince asıl öğününü ye.
Hocam evim spor salonuna uzak iftardan sonra gitmeme imkan yok

Eğer hiç bir şey yapmadan oruç tuttuğun zaman dayanamıyor isen efor sarf edeceğin zaman hiç dayanamazsın. En kötü iftardan birkaç saat sonra hafif düzeyde antrenman yapman. O da hemen yemekten sonra değil bir süre geçmeli. Yemekten hemen sonra spor yapılması pek de sağlıklı değil.
Zaten iftar sonrası gidemem hocam

Zamanın varsa iftardan 1-2 saat sonra gitmen daha yararlı olacaktır. Eğer zamanın yoksa iftarda @Mr. Esat hocamın dediği gibi hafif bir karb yüklemesi yaparak ve yanına marul yiyip gidersen antrenmanı çıkarmana yardımcı olur.
Hocam bunun gibi sahurda yesem olmaz mı

Hocam evim spor salonuna uzak iftardan sonra gitmeme imkan yok.

Zaten iftar sonrası gidemem hocam.

Hocam bunun gibi sahurda yesem olmaz mı?

Hocam zaten açken halsiz ve yorgun hissedeceksiniz şimdi üstüne bir de spor yaparsanız pert olursunuz ben söyleyeyim antrenmanı da çıkaramazsınız zaten çıkarsanız bile 40 kilo yapıyorsanız 20 kiloya düşer o

Hocam evim spor salonuna uzak iftardan sonra gitmeme imkan yok.

Zaten iftar sonrası gidemem hocam.

Hocam bunun gibi sahurda yesem olmaz mı?

Hemde çalıştığını söylemişsin o yüzden pek bir fikrim yok ama tek yol olarak sabah spora gitmeni öneririm. Normalde yaptığınızın 3'te 1'ini yapsan yeterli olabilir. Açlıktan ziyade çok sussuzluk çekebilirsin bir böyle dene hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı