Oyun açınca kasadan ses geliyor

Hyugarry

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS RTX 3060TI | RYZEN 5 5600 | ASUS B450M-Dragon |
Normalde ses gelmiyor ama oyun açınca ses çıkmaya başlıyor ve oyun açınca 65 ile 70 arası bir derece görüyorum. Oyunu alta alınca da derece düşüyor. Ne yapmalıyım (ses tiz gibi)?

Oyun açınca derece yükselmesi normal, olması gereken o zaten. Ses fan sesi olabilir, fanlar hızlı çalışmaya başlar oyun açtığınızda.

Sizin dediğiniz otururken sıkıntı yok ama koşarken terliyorum demek gibi bir şey. Oyun çalışırken işlemciniz, ekran kartınız ve varsa hdd'niz yoğun bir şekilde çalışmaya başlıyor dolayısıyla ses çıkması gayet normal.

Normalde ses gelmiyor ama oyun açınca ses çıkmaya başlıyor ve oyun açınca 65 ile 70 arası bir derece görüyorum. Oyunu alta alınca da derece düşüyor. Ne yapmalıyım (ses tiz gibi)?
1693657812333.png

Coil Whine diye yorumladım.

Kusura bakma. Ekran kartım Asus 3060ti işlemcim r5 5600 anakartım b450m dragon kasa vento vg10f
Asus dual coil whine makinesi. Sorun yok ses geliyor benden de.

Bende de Asus Dual 4070 var. Bende de var coil whine ama çok az seviyede. Şahsen ben kulaklık takmadığımda bile oyunun sesinden cw duymuyorum. Kasanın dibine girip kulak kesilmem lazım.
Donanımlara herhangi bir zararı yok. Sadece kuru gürültü yapıyor. Bazı oyunlarda V-Sync açıp 60 FPS sabitleyerek sesi engelleyebilirsin.

Ekran kartı veya güç kaynağı coilwhine yapıyor olabilir onun dışında sistem soğutmaya çalışan fanların RPM'i yükseldiği için fan hızı artabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı