Oyun için İngilizce şart mı?

Osman Yürek

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim şöyle bir sorum olacaktı. Günümüzün yeni çıkan modern oyunlarını diyelim ki alacak paramız olsun ve biz o oyunları alalım. Xbox ya da PlayStation ikisinden bir konsolumuz olsun. Hatta her ikisi de olsun. İyi de bir pc'miz olsun. Kısacası Türkiye şartlarında bir Ütopya'yı düşleyelim ve orada yaşıyor olalım. Bizim bu "yeni çıkan modern oyunlar"ı gerçekten anlayarak ve zevk alarak oynayabilmemiz için iyi bir düzeyde İngilizce'ye mi sahip olmamız gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel oluyor öyle oynayınca, "ya sonrasında ne olacak" diye düşündürmeye başlıyor bazı kaliteli yapımlar. RDR oynarken bunu iliklerime kadar hissetmiştim.

Evet gerekli. Ancak Sony falan da Türkçeye girişiyor gibi biraz. Spider Man'in son oyununda denedi dümen çıktı falan. CDPR tamamen bir oyunu Türkçe getirdi. Ama hiç belli olmaz bu işler.

Arkadaşlar, benim şöyle bir sorum olacaktı. Günümüzün yeni çıkan modern oyunlarını diyelim ki alacak paramız olsun ve biz o oyunları alalım. Xbox ya da PlayStation ikisinden bir konsolumuz olsun. Hatta her ikisi de olsun. İyi de bir pc'miz olsun. Kısacası Türkiye şartlarında bir Ütopya'yı düşleyelim ve orada yaşıyor olalım. Bizim bu "yeni çıkan modern oyunlar"ı gerçekten anlayarak ve zevk alarak oynayabilmemiz için iyi bir düzeyde İngilizce'ye mi sahip olmamız gerekiyor?
Türkçe seçenek yoksa hikayeyi anlamak için tabii ki gerekiyor.

Öğrendiğin ingilizceyi oyun da kullanmazsın ama oyun da öğrendiğin ingilizceyi kullanırsın. Herkesin beyni yanacak :).
Paradox mu oluşturmaya çalışıyorsun ne oluyor?
ops.meme_.nba_-1024x768.jpg

Geri
Yukarı