Oyunlarda saniyelik takılmalar

• Konuyu başlatan İsmail Şeker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 27B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende merak ettim aslında nasıl bir sorun yaşıyorsun. Video çekeceksen harici kullanmanı tavsiye ederim çünkü eğer Mirillis Action veya FRAPS gibi araç kullanırsan FPS değerlerin etkilenecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
O önemli değilki önemli olan takılmayı görmeniz.

Recep abi yardımına ihtiyacım var abi. Sistemim bu şekilde:
  • İşlemci: Intel Core i5 750
  • Anakart :Intel Core DP55WB
  • Ram: 4 GB ADATA 1333 MHz Dual 2x2
  • Güç kaynağı: 500 Watt (Sıradan ve dandik)
  • Ekran Kartı: MSI GTX 550 Ti
  • HDD: Samsung HD502HJ Modeli
Abi bu sorunu 2 senedir çekiyorum. Bıktım artık monitörden şüpheleniyorum diyeceğim ama bütün götürdüğüm bilgisayarcılarda aynı problem yaşandı. Yani abi monitörle alakası yok. Format ta fayda etmedi abi BIOS güncellemeyi de bilmiyorum ki abi. Peki abi bu kanıya nerden vardın onu merak ettim bios güncellemesi önemlimi abi ben bu bilgisayarı 2009 yılında satın aldım.9600 GT ekran kartı vardı. Abi o ekran kartında böyle bir takılma yoktu. Mafia 2 ve diğer oyunlar dahil. Sonra abi Zotac GTX 460 aldım. Bu sorun meydana geldi saf gibi dedim ki ekran kartı bozuk gittim MSI Gtx 550 Ti aldım. Yine aynı sorun Format fayda etmedi. Son bilgisayarcıya götürdüğümde ise RAM'leri test etti RAM'lerde sorun bulunmadı. Başka güç kaynağı taktı yine aynı sorun gözükmedi. HDD'yi test etti bir programla sorunsuz çalışıyor dedi. Adamlar faturayı işlemciye kesti abi.[Çözüldü] Asus GTX 770 Direct Cu II OC Oyunda Takılmalar abi böyle bir şey mi diyeceğim ama benim monitörüm de HDMI Giriş çıkışı yok ki. Sorunun monitörde olduğunu düşünmüyorum. Lütfen yardım et abi.Sistemi yenilemek istiyorum ama abi yine bu sorun olursa o zaman ne yaparım diye kara kara düşünüyorum.

Recep Bey'in dediği gibi kardeşim ilk olarak BIOS güncellemeyi yaparak işe başla. Kimse senin bilgisayarınla yakından direkt ilgilenme şansı yok biraz emek harca uğraş. Herkes elinden geldiği kadarıyla yardımcı olur burda. Recep Bey size linkte atmış. USB Bellek ile BIOS Güncelleme - MSI GX660 bu konudan da yardım alabilirsiniz.

Az önce bios'u güncelledim. Ve oyuna girdim yine bir değişiklik yok aynı takılmalar devam ediyor.

Aynı olay bendede oldu iki sonuca ulastım birincisi işlemciye fazla voltaj gidiyor manuel olarak BIOS'tan ayarlaman gerek, ikincisi NB yada işlemci ısı sorunu NB'nin üzerine işlemci fanı taktım işlemciye voltaj ayarı cektim yağ gibi kayıyor ekran şimdi.

Bende de aynı sorun var. Yanlız benimki direk 1'e düsüyor her sey donuyor 2 3 saniye sonra tekrar geliyor .FPS 1'den tekrar normale dönüyor ben bunun modemden veya internet bağlantısından kaynaklı oldugunu düsünüyorum.

Abi aynı hata bende de var GTA 4 - GTA 5, LOL, Minecraft CS:GO bütün oyunlarda alıyorum. İşlemci soğutucusu ve güç kaynağını yeni değiştirdim ısınma falan yok sebebi ne PC her şey güncel virüs yok.

100 FPS'den 10 FPS'ye kadar düşüyor ani düşüşler çok fazla.

Adsız.png

Darboğaz yaşıyorsun dostum. İşlemcin yetersiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı