Protein tozu önerisi

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Dostlar selam, yaklaşık 6 aydır spor yapıyorum ve protein ihtiyacımı tam karşılayamadığım için 1,5 ay önce protein tozu kullanmaya başladım tabii ki bir çaylaklık yapıp Supplementler'in kendi ürününü aldım etkisini görüyor gibiyim ancak emin değilim. Bu elimdeki kutu bitmek üzere ve yeniden almam gerekiyor ancak kafama takılan birkaç ürün mevcut, genel olarak WPC70-80 bakıyorum ama WPİ'de neden olmasın. Kafamdaki ürünleri ekleyeyim:

Supplementler.Com Whey Isolate 2000 Gr - İzole Protein Bu ürünün protein oranı iyi olduğu için değerlendirmelerime aldım yine de yorumlarınıza göre kararım şekillenebilir.

Scitec Whey Isolate 2000 Gr - İzole Protein

https://takehiq.com/collections/protein-tozu/products/hiq-hi-pro-900g HIQ alma konusunda hâlâ daha endişelerim var açıkçası reklam açısından çok güçlü bir firma hatta aynı ürünü kullanan yıllardır spor yapan tanıdığım da mevcut ve fazlasıyla bu markayı bana övüyor. Ancak fiyatını hak ediyor mu yoksa hak etmiyor mu emin değilim.

Big Joy Amino Reaal + Whey Protein Kas Kombinasyonu - Kompleks Amino Asit

Hardline - Whey 3 Matrix.

Bu ürün gercekten cok etkili. Bugune kadar kullandiklarim arasinda beni sasirtan Binirun oldu. Kullandiktan bir hafta oldu olmadi farki goreceksin. Fiyatı da normal. Bence piyasadaki en iyi F/P toz.

Dipnot: İcinde kreatin de var. Bayağı hacim veriyor. Ona gore kreatin alirsan dikkat et. Eger dersen ki ben icinde kreatin olsun istemiyorum. O zaman base modeli var. Aynisinin kreatinsizi. Onu alabilirsin. Tam adi "Hardline - Whey 3 Matrix Base"

Bol şans.

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein tozunun etkisini göremezsin. Bence bütçen çok yok ise isolate almak gereksiz.

Hardline - Whey 3 Matrix.

Bu ürün gercekten cok etkili. Bugune kadar kullandiklarim arasinda beni sasirtan Binirun oldu. Kullandiktan bir hafta oldu olmadi farki goreceksin. Fiyatı da normal. Bence piyasadaki en iyi F/P toz.

Dipnot: İcinde kreatin de var. Bayağı hacim veriyor. Ona gore kreatin alirsan dikkat et. Eger dersen ki ben icinde kreatin olsun istemiyorum. O zaman base modeli var. Aynisinin kreatinsizi. Onu alabilirsin. Tam adi "Hardline - Whey 3 Matrix Base"

Bol şans.
Aroması berbat.

Protein tozunun etkisini göremezsin.
Protein tozundan etki göremezsin zaten, tavuk yemekten farkı yok.
Hocam protein tozunun etkisi olmaz sadece protein ihtiyacını giderir tavuk falan yesen de aynı şey.
Etkisini göremezsin diye çok fazla bahsedilmiş ancak zaten protein tozunu mucizevi bir şey olduğu veya kas yaptığını düşündüğüm için kullanmıyorum ben. Kiloma oranla günlük 200 grama yakın protein almam gerekiyor bunu normal yiyeceklerden zaten elde edemiyorum, almışken de protein oranı yüksek ürünleri tercih etmeyi düşünüyorum. Kaldı ki antrenman sonrası alınan protein tozları kaslardaki parçalanmadan sonra toparlanmayı destekleyip kaslara zamanla hacim vermeye başlıyor ki bunu 1 ay gibi kısa bir sürede bile hissettim, bunu araştırabilirsiniz.

Etkisini göremezsin diye çok fazla bahsedilmiş ancak zaten protein tozunu mucizevi bir şey olduğu veya kas yaptığını düşündüğüm için kullanmıyorum ben. Kiloma oranla günlük 200 grama yakın protein almam gerekiyor bunu normal yiyeceklerden zaten elde edemiyorum, almışken de protein oranı yüksek ürünleri tercih etmeyi düşünüyorum. Kaldı ki antrenman sonrası alınan protein tozları kaslardaki parçalanmadan sonra toparlanmayı destekleyip kaslara zamanla hacim vermeye başlıyor ki bunu 1 ay gibi kısa bir sürede bile hissettim, bunu araştırabilirsiniz.
Dostum ben bir sürü makalesini okuyup rehber hazırladım buradan bakabilirsin.

Ayrıca günde 200gr protein çok fazla Ronnie Coleman değilsin sen. Protein kiloya göre değil kas kütlesine göre alınır. Yani senin mantığınla bakarsak 150kg spor yapmayan bir obez spora başlarsa 300gr civarı protein almalıdır.

Geri
Yukarı