Protein tozu olmadan kas gelişir mi?

Gdjer372

Hectopat
Protein tozu için her zaman imkan olmayabiliyor. Bu yüzden ağırlık antrenmanı sonrası evde birkaç yumurta, süt, kuruyemiş vs. yiyerek yaklaşık 30-40 gram proteine ulaşmaya çalışıyorum. Bu miktarda protein alarak kaslı ve fit bir vücut yapılır mı? Tabii salondakiler gibi devasa bir vücut hedeflemiyorum.

Günlük alman gereken proteini alabiliyorsan almana gerek yok tavuk yumurta gibi besinlerden protein alman her zaman daha sağlıkli ama zamanım olmaz yemek yapmaya günlük protein ihtiyacımı karşılayamayabilirim diyorsan alabilirsin günlük proteini alıp doğru beslendikten sonra ve doğru bir sekilde idman yaptıktan ve iyi bir uyku düzenin olduktan sonra kas her türlü gelişir.

Günlük alman gereken proteini alabiliyorsan almana gerek yok tavuk yumurta gibi besinlerden protein alman her zaman daha sağlıkli ama zamanım olmaz yemek yapmaya günlük protein ihtiyacımı karşılayamayabilirim diyorsan alabilirsin günlük proteini alıp doğru beslendikten sonra ve doğru bir sekilde idman yaptıktan ve iyi bir uyku düzenin olduktan sonra kas her türlü gelişir.
Yani herkes idmandan sonra tozu dikiyor kafaya üstüne yemek vs. derken aldıkları protein 90 100 ü buluyor. Ben 30-40 gram alarak gelişebilir miyim ki?

Yani herkes idmandan sonra tozu dikiyor kafaya üstüne yemek vs. derken aldıkları protein 90 100 ü buluyor. Ben 30-40 gram alarak gelişebilir miyim ki?
Knk ihtiyacına bağlı kas gelişmesi için ne kadar lazımsa sana bünyene bağlı spor salonundaki yetkilerle konuyu danışırsan sana özel diyet program vs oluşturabilirler

Protein tozu kas yapmaz. Örneğin omega 3 değerin düşük çıkınca gidip omega 3 takviyesi alırsın bu da aynı mantık. Yeterli proteini aldığın sürece protein tozu gereksizdir. Kilon başına 1.6 gram protein almak vücudun için yeterlidir.

Geri
Yukarı