PS4-11 ve PS5 -9.20 cihazlara Jailbreak geliyor

lazenes

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 gün Önce PS4/PS5 Cihazları için CVE-2006-4304 Kodlu Açıkla ilgili hackerone.com sitesin de bir Rapor Yayınlandı

Çekirdek Açığı içeren Raporla ilgili bilgiler (Türkçe):
Kötü amaçlı bir PPPoE sunucusu, PS4/PS5'te çekirdek bağlamında hizmet reddine veya potansiyel olarak uzaktan kod yürütülmesine neden olabilir.
sppp_lcp_RCR ve sppp_ipcp_RCR'de yığın arabelleği üzerine yazma ve aşırı okuma
Bazı nedenlerden dolayı, PS4/PS5 CVE-2006-4304'e karşı savunmasızdır. Geçersiz seçeneklere sahip olarak, bir yığın arabelleğinin üzerine yazmaya ve aşırı okumaya neden olmak mümkündür.

Açıkla ilgili bir Test videosu ve Görsel Yayınlandı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1714335244295.png

PS4'ü uzun zamandır güncellemeyenler için iyi haber 😀 PS5 9.20 ne zaman yayınlanmıştı?
Aynen PS4 fat cihazımı sarı siteye koymuştum sırf bu yüzden sürümü 10.01 de fişini çektim PS4 Slim cihazımı da 9.00'dan 11.00'a yükseltme zamanı geldi :) PS5 9.20 geçen ay sonu gibi Avrupa'da yayınlanmıştı diye biliyorum yeni bir versiyon yani belki de en günceli denebilir.

Aynen PS4 fat cihazımı sarı siteye koymuştum sırf bu yüzden sürümü 10.01 de fişini çektim PS4 Slim cihazımı da 9.00'dan 11.00'a yükseltme zamanı geldi :) PS5 9.20 geçen ay sonu gibi Avrupa'da yayınlanmıştı diye biliyorum yeni bir versiyon yani belki de en günceli denebilir.
Baya iyiymiş o zaman. Artık konsolların kırılması eskisi kadar kolay değil maalesef bu sebepten kırık PS3 gibi PSN'ye giriş yapmanın PS4 veya PS5'te mümkün olacağını hiç sanmıyorum. Sürekli güncelleme alıyorlar.

Eğer PS4, PS3 gibi rahatlıkla kırılırsa PS3'ü satıp PS4 alırım gereksiz bile olsa eve bir PS4 çekerim en azından evde bir konsol dursun diye çok iyi haber.

Yeni konular

Geri
Yukarı